Opublikowano: 17 sierpnia 2021

 

Lodówka to centralny element wyposażenia każdej kuchni. Jeszcze do niedawna głównym zadaniem tych urządzeń było jedynie utrzymywanie świeżości jedzenia. Obecnie jednak różnorodność modeli dostępnych w sklepach umożliwia wybór lodówki posiadającej wiele funkcji, które znacząco usprawnią prace w kuchni. Kilka ostatnich lat przyniosło sporo nowych rozwiązań technologicznych na rynku sprzętu AGD. Wiele osób aranżujących nowe kuchnie decyduje się na montaż lodówki do zabudowy. Jakie kryteria warto wziąć pod uwagę, kupując sprzęt tego typu?

Jaką lodówkę do zabudowy wybrać?

Coraz częściej kupowane chłodziarko-zamrażarki przeznaczone są do umieszczenia w zabudowie. Decydując się na zakup sprzętu tego typu, warto zastanowić się nad tym, jakimi parametrami powinien się on charakteryzować. Dobrze dobrana lodówka musi przede wszystkim cechować się odpowiednio dobraną pojemnością. Im większa jest liczba domowników – tym bardziej pojemny model będzie potrzebny. Eksperci twierdzą, że wielkość wystarczająca dla singla to średnio 120 litrów. Do każdego kolejnego domownika należy doliczyć około 30 dodatkowych litrów. Ciekawym usprawnieniem, które dostępne jest w większości produkowanych obecnie lodówek, jest przejrzysty wyświetlacz, który usprawnia obsługę sprzętu i czyni ją bardziej intuicyjną.

Poleca się zakup urządzeń charakteryzujących się wysoką klasą energetyczną. W dużej mierze to właśnie od niej zależy późniejsza wysokość rachunków za prąd. Najniższa klasa, którą warto obecnie wybierać, to A+. Urządzenie powinno też charakteryzować się wysokością, którą z łatwością uda się dopasować do szafek. Wiele osób ceni sobie lodówki posiadające opcję dwustronnego montażu drzwi. Rozwiązanie to sprawia, że wybrany sprzęt jest dużo bardziej uniwersalny. Warto także zastanowić się nad ergonomią wnętrza. Każdy model posiada bowiem nieco inny układ półek i szuflad – dobrze dostosować go do swoich potrzeb i przyzwyczajeń. Ciekawym, innowacyjnym rozwiązaniem będzie także lodówka do zabudowy z kostkarką. Sprawdzi się w kuchni, z której korzysta wiele osób. Będzie wtedy wręcz niezastąpiona w okresie letnim.

Rodzaje lodówek do zabudowy

Zastanawiając się, jaką lodówkę do zabudowy kupić, warto przeanalizować wszystkie modele dostępne na rynku. Jeżeli szukasz inspiracji, zajrzyj na stronę: https://burnpc.pl/kategorie/agd/agd-do-zabudowy/lodowki-do-zabudowy/. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się lodówki podblatowe do zabudowy. Doskonale sprawdzają się w niewielkich kawalerkach, gdzie każdy centymetr jest na wagę złota. Wysokość sprzętu wynosi z reguły średnio 80 cm, jednak warto pamiętać, że urządzenia tego typu to jedynie chłodziarki, a nie chłodziarko-zamrażarki. Często kupowane są także lodówki jednodrzwiowe. Mają one nieco większe wymiary i są bardziej uniwersalne. Z reguły również nie posiadają zamrażalnika – lub jest on niewielkich rozmiarów – ale ich wymiary sprawdzą się doskonale w domach zamieszkiwanych przez 3–4 osoby. Duże rodziny najczęściej decydują się na zakup lodówki z górnym bądź dolnym zamrażalnikiem – coraz częściej w wersji dwudrzwiowej.

Czy warto kupić lodówkę do zabudowy No Frost?

Lodówka do zabudowy No Frost to coraz częściej wybierana opcja. Technologia bezszronowa to dokładnie dopracowany układ wentylacyjny. Zapobiega oblodzeniu chłodziarki oraz zamrażalnika, które wpływa negatywnie na efektywność pracy lodówki. Dzięki braku osadzającego się szronu produkty przechowywane w chłodziarce zachowują świeżość przez zdecydowanie dłuższy czas. Największą zaletą tego rozwiązania jest brak konieczności samodzielnego rozmrażania urządzenia, co jest dość uciążliwym obowiązkiem. Warto wspomnieć też o tym, że mrożone produkty nie przymarzają do siebie, dzięki czemu korzystanie z nich jest dużo bardziej komfortowe. Jednak rozwiązanie to posiada także swoje wady – największą z nich jest stosunkowo głośna praca. Zastanawiając się, jaka lodówka do zabudowy będzie najlepsza, warto rozważyć zakup modelu wyposażonego w technologię bezszronową. Poleca się zakup chłodziarko-zamrażarek renomowanych firm, ponieważ jest to swego rodzaju gwarancja jakości wybranego modelu.