Opublikowano: 13 sierpnia 2020

Dla wielu mniejszych miejscowości i regionów wiejskich promocja kultury regionalnej jest szalenie istotna zarówno dla lokalnej społeczności, jak i odwiedzających takie tereny turystów. Gmina Gniewino położona jest na Kaszubach, a więc grzechem było by nie wykorzystać tego potencjału. Wchodząc na jej oficjalną stronę w Internecie można zapoznać się z całym kalendarzem kulturalnym tego regionu, w tym także z planowanymi każdego roku Dniami Kultury Gminy Gniewino, organizowanymi przez lokalnych partnerów i sponsorów oraz gniewińskie Centrum Kultury. Co zatem jest w nich takiego wyjątkowego? Jakie tradycje się tu kultywuje? Wystarczy przyjechać do Gniewina w pierwszych dniach grudnia, aby nie tylko odpocząć, ale i uzyskać odpowiedź na to pytanie.

Niektóre punkty programu Dni Kultury Gminy Gniewino są stałe, inne zmieniają się w zależności od bieżących wydarzeń. Zawsze można być tu jednak pewnym, że zabawy i form różnej rozrywki nie zabraknie. Jak pokazuje tradycja organizowanych w ubiegłych latach Dni Kultury Gniewina można tu liczyć między innymi na takie atrakcje, jak:
– wystawy zw. ze szeroko rozumianą sztuką plastyczną,
– kiermasz mikołajkowy,
– konkurs talentów,
– degustację regionalnych specjałów przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Gniewino,
– występy taneczne,
– spektakle teatralne przygotowane przez lokalne grupy zainteresowań.

Wieloletnia tradycja organizowania tych ważnych dla mieszkańców gminy Gniewino Dni Kultury pokazuje również, jak bardzo rozwinęło się to lokalne święto. Oferta i atrakcje przeznaczone są tu dla szerokiego grona odbiorców, dlatego dobra zabawę znajdą podczas gniewińskich dni osoby w każdym wieku i o różnych zainteresowaniach.