Opublikowano: 6 lipca 2022
butelka dla dziecka

Narodziny dziecka są bez wątpienia rewolucyjnym wydarzeniem w życiu każdej pary. Moment porodu zazwyczaj poprzedzony jest licznymi przygotowaniami, które obejmują kompletowanie wyprawki. Poza pieluszkami, ubrankami czy też kosmetykami, tematem, któremu przyszli rodzice poświęcają mnóstwo uwagi i zaangażowania jest karmienie dziecka. Zakup butelki dla noworodka czy niemowlęcia jest sporym wyzwaniem, a szeroka oferta produktów na rynku znacznie utrudnia podjęcie ostatecznej decyzji. Fenomenalnym produktem, który pomaga uniknąć bólu brzucha u dziecka, a także kolek jest butelka antykolkowa. To zaawansowane technologicznie akcesorium, które dzięki swojej konstrukcji oraz budowie pozwala na karmienie dziecka bez obaw o połknięcie powietrza, które nagromadzone w jelitach doprowadza do bólu brzucha, skurczu jelit oraz gazów. Czym jest butelka antykolkowa? Jak działa butelka antykolkowa?

Jak działa butelka antykolkowa?

Jeszcze w trakcie ciąży wiele przyszłych mam myśli o karmieniu swojego dziecka. Inne kobiety, których dzieci zmagały się z kolkami, uprzedzają je o przebiegu ataku bólu brzucha, który jest dużym przeżyciem nie tylko dla dziecka, ale również dla rodziców. Jedną z metod zapobiegania gromadzenia się powietrza w jelitach jest podawanie mleka w odpowiednim akcesorium, jakim bez wątpienia jest butelka antykolkowa. 

Jak działa butelka antykolkowa? To akcesorium do podawania mleka dzieciom od chwili narodzin do momentu zakończenia karmienia. Kształt butelki oraz jej konstrukcja uniemożliwiają i hamują przedostawanie się powietrza do jej wnętrza podczas karmienia, dzięki czemu maluszek nie połyka go. Połykanie powietrza wraz z mlekiem jest nie tylko niekomfortowe dla dziecka, ale również wpływa na gromadzenie się go w jelitach i brzuszku, doprowadzając do silnego bólu oraz ataku kolki niemowlęcej.

Aby butelka rzeczywiście wyróżniała się obecnością systemu antykolkowego, producenci stosują zaawansowane technologicznie metody konstrukcyjne, do których należą:

  • obecność wyjątkowego systemu odpowietrzającego, który obecny jest w podstawie butelki antykolkowej,
  • instalację specjalistycznej rurki odpowietrzającej,
  • montaż wentylu powietrza, który zazwyczaj obecny jest w smoczku,
  • innowacyjną konstrukcję butelki, która opiera się na zakrzywieniu górnego trzonu butelki, dzięki czemu dostawanie się powietrza do wnętrza butelki jest niemożliwe.

Wysokiej jakości butelkę antykolkową, która posiada liczne rekomendacje rodziców oraz pediatrów można znaleźć w ofercie marki Avent, która dostępna jest na stronie: https://bobaskowo.sklep.pl/produkt/butelka-philips-avent-natural-125ml-0m. To model wyróżniający się skutecznym systemem antykolkowym, który chroni dziecko przed gromadzeniem się powietrza w jelitach oraz brzuszku.

 Na co zwrócić uwagę podczas zakupu butelki antykolkowej?

Wybór butelki do karmienia dziecka jest bardzo ważny dla każdego rodzica. Aby podjąć dobrą decyzję, bez wątpienia należy zwrócić uwagę na najważniejsze parametry i cechy tego akcesorium, do których należą:

  • pojemność butelki antykolkowej – warto dopasować ją do obecnego wieku maluszka,
  • oznaczenie wiekowe – butelki antykolkowe zwykle posiadają smoczki, które wyróżniają się inną wielkością dziurki. Jej średnicę należy dopasować do wieku swojego dziecka, dzięki czemu proces ssania pokarmu będzie dopasowany do możliwości maluszka,
  • tworzywo – butelki antykolkowe powinny być wykonane z surowców, które są całkowicie bezpieczne dla maluszka,
  • konstrukcja butelki – dobrej jakości butelka antykolkowa powinna posiadać konstrukcję, która umożliwia jej dokładne czyszczenie i mycie.

 

Butelka antykolkowa jest akcesorium, które cieszy się coraz większym zainteresowaniem rodziców. Jej specjalistyczna konstrukcja oraz obecność systemów odpowietrzających ułatwiają karmienie dziecka, a także chronią maluszka przed połykaniem powietrza. Jej użytkowanie z pewnością zapewni dziecku właściwe ssanie pokarmu, a rodzice nie będą musieli martwić się o wzdęcia czy bolesne kolki.