Opublikowano: 14 października 2020

Na półmetku związanym z budową domu na inwestora czeka trudny wybór w postaci zamówienia stolarki okiennej i drzwiowej. O ile drzwi wejściowe czy brama garażowa nie nastręczają za wiele problemów, o tyle kupując okna PCV, jesteśmy pełni wątpliwości i pytań. Na co zwracać uwagę? Które produkty rynkowe spełnią wszystkie parametry? W końcu-jakie kryteria musi spełniać dobre okno PCV? Ten artykuł postara się rozwiać wiele wątpliwości i odpowiedzieć na nurtujące większość inwestorów pytania. 

Jakie okna wybrać? Na co zwrócić uwagę kupując okna PCV?

Okna wieńczą stan surowy zamknięty, przybliżając nas do finiszu budowy domu. Chociaż projekt budowlany zawiera istotne informacje na temat wymiarów i rodzaju przeszkleń stolarki okiennej, wybór konkretnego producenta okien PCV i modelu należy do nas. Ze względu na fakt, że montaż okien nada charakteru naszemu budynkowi, warto już na wstępie zadbać o odpowiedni design-dopasowany kształt czy odpowiednią, współgrającą z planowaną elewacją i barwą pokrycia dachowego kolorystykę. Choć są to istotne elementy, nie da się ukryć, że nie należą jednak do najważniejszych parametrów. Nasze okna mają być przede wszystkim naszą ochroną-przed warunkami atmosferycznymi, zimnem, hałasami dobiegającymi z zewnątrz czy kradzieżami. I to właśnie te kryteria powinny spełniać dobre okna o profilu PCV. Zamawiając stolarkę okienną do domu, dokonajmy porównania okien różnych producentów pod kątem parametrów dotyczących współczynnika przenikania ciepła, izolacyjności akustycznej oraz dodatkowego wyposażenia, którego rolą jest nie tylko sprawne operowanie oknem-zamykanie i otwieranie, ale i zagwarantowanie nam komfortu użytkowania w postaci blokad, hamulców do drzwi tarasowych czy mikrowentylacji. Kluczowe są także zabezpieczenia przed potencjalną wizytą złodzieja-czy okno, które wybraliśmy, posiada klamkę z zamkiem/ryglem? Jaki jest jego stopień w sześciopunktowej klasie odporności na włamanie? Dopiero po ocenie poszczególnych właściwości możemy przejść do zamówienia parapetów wewnętrznych i elementów wykończenia okien. 

Rynek okien PCV-którego producenta wybrać?

Wśród producentów na polskim rynku jakością wykonania oraz dostępnymi możliwościami w zakresie stolarki okiennej od lat wyróżnia się producent okien PCV Petecki. Mocna, solidna i trwała na lata konstrukcja, odpowiednia grubość profili, gwarantująca bezpieczeństwo, klamki z wbudowanym zamkiem to nie jedyne atuty rodzimej firmy z Łodzi. Okna firmy Petecki wyróżniają się jednymi z najlepszych parametrów dotyczących izolacji akustycznej, dzięki zastosowaniu innowacyjnej wielokomorowej konstrukcji profili i dźwiękochronnego pakietu szybowego. Jest to szczególnie ważne, jeśli nasz dom jest w okolicy gęsto zabudowanej lub został ulokowany przy ruchliwej ulicy. Przed wizytą nieproszonych gości ochronią nas specjalne czujniki wmontowane w okna, ostrzegające przed wizytą złodzieja, zanim temu uda się dostać do domu. Okna firmy Petecki chronią przed użyciem ostrych narzędzi, przewierceniem oraz przełamaniem. Termoizolację zapewnią wkładka termiczna, systemy wielouszczelkowe czy zespolone ramki dystansowe. Okna od tego producenta z Łodzi cechuje także wysokie parametry w zakresie współczynnika przenikania ciepła.

By mieszkało się pięknie, czyli o kolorystyce i profilach okiennych

Dobór okien to również sprecyzowanie charakteru naszego domu-czy zdecydujemy się na profile tradycyjne i proste bryły, czy nieco zarysowane kształty? A może budujemy dom w oryginalnym stylu lub modernizujemy zabytkowy budynek? Firma petecki.eu posiada profile o różnej geometrii i designie. Ważną rolę odgrywa także kolor-to on nada ostatecznego akcentu naszemu domowi. Możemy zdecydować się na okna w barwie ciemnego dębu lub orzecha albo postawić na nieco jaśniejsze odcienie. Pamiętajmy, by nasz wybór współgrał z kolorystyką elewacji domu i pokrycia dachowego. 

Wybór stolarki okiennej nie należy do najprostszych. Warto zatem zdać się na profesjonalne doradztwo i kompleksowe usługi u wyróżniającego się na rynku producenta okien PCV.