Opublikowano: 25 grudnia 2021
niemowlę

Wraz z pojawieniem się niemowlaka w domu, pojawiają się także niezbędne akcesoria służące do jego pielęgnacji. Współczesna mama nie wyobraża sobie opieki nad dzieckiem bez przewijaka, chusteczek, butelek, smoczków itp. Wszystkie te akcesoria stworzone z myślą o małym człowieku są niezbędne w codziennym myciu, karmieniu, czy przewijaniu. Producenci akcesoriów dla niemowlaków wychodzą naprzeciw pilnym potrzebom tych najmniejszych istot oraz ich opiekunek, produkując rzeczy na co dzień niezbędne.

Akcesoria do kąpieli

Pierwsze kąpiele to stresujące czynności zarówno dla niemowlaka, jak i dla jego rodziców. Na szczęście producenci oferują odpowiednie akcesoria, gwarantujące bezpieczeństwo dziecku i ułatwiające wykonanie czynności kąpielowych rodzicom. Do najważniejszych akcesoriów kąpielowych zaliczymy zdecydowanie wanienkę, ręcznik z kapturem, kosmetyki oraz gąbki, myjki. Wszystkie te rzeczy służą do bezpiecznej i komfortowej dla dziecka oraz wygodnej dla rodziców jego kąpieli.

Akcesoria do przewijania

Przewijak

Sztywna mata, pomagająca wygodnie ułożyć dziecko w trakcie zmiany pieluszki. Jest niezastąpiona podczas codziennych czynności higienicznych. Dzięki stabilnej konstrukcji gwarantuje bezpieczne ułożenie niemowlaka. Przewijak można położyć w dowolnym miejscu, ale najczęściej umieszczany jest na bokach łóżeczka niemowlęcego. Dzięki temu, że jest pokryty zmywalną ceratą, łatwo jest utrzymać go w czystości.

Podkłady do przewijania

Ten rodzaj akcesoriów ma złożone zastosowanie i jest niezastąpiony w codziennym utrzymaniu czystości podczas codziennych czynności higienicznych wokół niemowlęcia. Są bardzo funkcjonalne dzięki nieprzemakalnej warstwie wewnątrz oraz przyjemnej i chłonnej włókninie z zewnątrz. Podkłady idealnie nadają się do położenia na nich maluszka, aby nie stykał się z zimną powierzchnią przewijaka. Dzięki temu dziecko czuje przyjemną i ciepłą tkaninę zamiast nieprzyjemnej ceraty. Jednorazowe podkłady służą także utrzymaniu przewijaka w czystości. Po użyciu można je bezpiecznie wyrzucić. Podkłady do przewijania są bardzo poręczne i można je bez problemu zabrać ze sobą na spacer z maluszkiem. Na pewno przydadzą się podczas przewijania dziecka w plenerze.Podkłady można również używać na łóżku starszego dziecka, które dopiero odzwyczaja się od pieluszek i jest na etapie nauki korzystania z nocnika. Dzięki podkładom zabezpieczymy pościel i materac przed ewentualnym zabrudzeniem.

Nawilżane chusteczki

Ten rodzaj chusteczek jest szczególnie przydatny podczas spacerów i konieczności umycia dziecka. Zajmują mało miejsca, są higieniczne i bezpieczne dla skóry niemowlaka.

Kosmetyki

Po każdej czynności higienicznej należy zastosować odpowiednie kosmetyki, takie jak zasypki, pudry, kremy. Jest to szczególnie ważne w przypadku niemowląt narażonych na odparzenia skóry.

Pieluszki tetrowe lub flanelowe

Pomimo tego, że pieluchy tetrowe zostały zastąpione pieluchami jednorazowymi, to jednak pomagają w codziennej opiece nad dzieckiem. Są niezastąpione w wielu sytuacjach, tj. wizyta u lekarza, kiedy kładzie się dziecko na czystej pieluszce. Również dobrze jest mieć je pod ręką w razie ulewania się maleństwu. Pieluszki flanelowe spełniają podobną funkcję, chociaż są trwalsze i mocniejsze.

Akcesoria do karmienia

Równie ważnymi co poprzednie grupy, są akcesoria wspomagające codzienne żywienie niemowlaka.

Butelki, podgrzewacze do butelek oraz smoczki

Wybór butelek jest naprawdę duży i zdecydowanie możesz wybrać tę zgodną z Twoimi preferencjami. Szklane, silikonowe, czy plastikowe – są bardzo popularne i łatwe w utrzymaniu w czystości. Należy dobierać butelki zgodnie z wiekiem dziecka oraz typem mleka. Nowoczesne butelki mają funkcję samo sterylizacji, a także czujnik ciepła. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się butelki antykolkowe. Jak butelki, to i smoczki. Ten asortyment należy także ściśle dobierać do wieku dziecka. Producenci, znając i rozumiejąc możliwości maluszków, produkują smoczki dedykowane dla poszczególnych grup wiekowych. Niewątpliwie dużym ułatwieniem dla rodziców są podgrzewacze do butelek. Szczególnie przydatne są w nocy, kiedy przyśpieszają proces podgrzewania, a jednocześnie skracają czas oczekiwania na pokarm.