Opublikowano: 28 grudnia 2020

Krzesła konferencyjne, jak sama nazwa wskazuje, to praktyczne wyposażenie sal konferencyjnych, szkoleniowych, audytoriów, recepcji czy innych pomieszczeń, w których odbywają się spotkania. Krzesło konferencyjne powinno być zarówno wygodne, jak i trwałe, a także zachowywać estetyczny, nowoczesny wygląd. Sklepy specjalizujące się w sprzedaży mebli biurowych oferują szeroki wybór krzeseł konferencyjnych o różnym przeznaczeniu. Jakie rodzaje są najczęściej spotykane i kiedy najlepiej się sprawdzają?

Uniwersalne krzesła konferencyjne – tanie, wygodne i praktyczne

Dużą popularnością w omawianej kategorii mebli biurowych cieszę się krzesła konferencyjne plastikowe. Ten rodzaj krzeseł sprawdza się w wielu sytuacjach, zwłaszcza wtedy, gdy aranżacja sali konferencyjnej jest często zmieniana bądź jedno pomieszczenie spełnia kilka funkcji. Zaletą plastikowych krzeseł zdecydowanie jest ich niewielka waga. Krzesła wykonane z tworzywa sztucznego często mają opcję składania, co znacznie ułatwia transport i przenoszenie mebli, a także pozwala zminimalizować ilość zabieranej przestrzeni. Warto zwrócić szczególną uwagę na krzesła konferencyjne tapicerowane. Mogą mieć plastikową lub metalową konstrukcję oraz miękkie, tapicerowane siedzisko i oparcie, co dodatkowo zwiększa komfort użytkowania. W wielu obiektach doskonale sprawdzają się krzesła sztaplowane, które można ustawiać jedno na drugim nawet w ilości kilkunastu sztuk. Po zakończonym szkoleniu, konferencji czy wykładzie, można z łatwością sprzątnąć krzesła i bez problemu przetransportować w inne miejsce. Krzesła konferencyjne plastikowe są zazwyczaj najbardziej ekonomiczną opcją. Choć nie kosztują dużo, mogą zachwycać swoją trwałością i z powodzeniem służyć nawet przez wiele lat.

Krzesła konferencyjne dla wymagających

W profesjonalnych obiektach szkoleniowych czy salach wykładowych dobrze widziane są krzesła konferencyjne tapicerowane. Obicie krzeseł może być wykonane z rozmaitych materiałów, na przykład z odpornej na uszkodzenia tkaniny, laminatu oraz skóry syntetycznej lub naturalnej. Te ostatnie prezentują się bardzo luksusowo i z pewnością zrobią dobre wrażenie na kontrahentach czy innych obecnych. Wybierając rodzaj obicia dla krzesła konferencyjnego, warto wziąć pod uwagę nie tylko względy wizualne, ale także praktyczne. Najlepiej sprawdzają się materiały, które łatwo utrzymać w czystości i które nie wymagają specjalnej pielęgnacji. W ofertach sklepów meblowych dostępne są krzesła konferencyjne tapicerowane w różnych wzorach i kolorach. Uniwersalnym wyborem są modele w stonowanych barwach, takich jak czerń, szarość, granat czy brąz. Warto dopasować ich kolor do pozostałego wystroju biura bądź sali, aby wszystko wyglądało spójnie i profesjonalnie. Ważne jest nie tylko obicie i konstrukcja krzesła, ale również to, co znajduje się w jego wypełnieniu. Popularnym rozwiązaniem są specjalne pianki o wysokiej gęstości, które nie odkształcają się pod wpływem ciężaru i zachowują swoją pierwotną formę nawet po długim czasie intensywnego użytkowania. Profesjonalne krzesła konferencyjne znajdziesz na: https://www.contino.pl/katalog/krzesla-konferencyjne

Ergonomia i funkcjonalność krzeseł konferencyjnych

W ostatnim czasie często wybierane są krzesła konferencyjne z pulpitem oraz profilowanym oparciem. Plastikowy pulpit okazuje się niezwykle przydatny, gdy osoby obecne na konferencji lub szkoleniu chcą robić notatki. Mogą wygodnie usiąść i rozłożyć na pulpicie swoje notesy. Pulpit może posłużyć także jako podstawka pod telefon, dokumenty czy napój. Na rynku możesz znaleźć krzesła konferencyjne z pulpitem składanym, a nawet z opcją jego demontażu. Dla jeszcze większej wygody można zdecydować się na krzesła z podłokietnikami oraz regulowaną wysokością i wyprofilowanym oparciem. Kształt oparcia dostosowany do naturalnego układu kręgosłupa pozwala na niezwykły komfort siedzenia. Jest to szczególnie cenne, gdy goście muszą spędzić w pozycji siedzącej sporą ilość czasu. Właściwe podparcie dla kręgosłupa zmniejsza ryzyka bólu pleców oraz sprawia, że użytkownik krzesła nie odczuwa tak szybko zmęczenia wielogodzinnym siedzeniem.