Opublikowano: 18 stycznia 2021

Ekspresy do kawy w ostatnich latach zdecydowanie przebiły się do świadomości Polaków i coraz częściej można je spotkać czy to w mieszkaniach, czy też w firmach. Jest to rozwiązanie, które wypiera czajniki i wraz z rozwojem technologii, ekspresy stają się wydatkiem na każdą polską kieszeń. Co charakteryzuje ekspresy do kawy? Jakie są najlepsze ekspresy do kawy? Sprawdź to, czytając nasz artykuł!

Fenomen ekspresów do kawy

Nie da się ukryć, że dzięki ekspresowi do kawy oszczędzamy czas, jak też nie musimy nadwyrężać nóg, by co chwilę sprawdzać, czy nasza woda, którą wstawiliśmy parę minut temu, już się zagotowała. Coraz częściej kupujemy ekspresy kapsułkowe, jednak droga do tego, by powstały takie rozwiązania była długa i kręta. Poza ekspresem kapsułkowym istnieją jeszcze takie ich rodzaje jak:

  • dzbankowy
  • niskociśnieniowy
  • kolbowy
  • automatyczny

Powyższe rodzaje ekspresów są ekspresami ciśnieniowymi, natomiast istnieje jeszcze ekspres przelewowy, w którym nasza kawa parzy się do naczynia, jednak różnica polega na tym, że woda nie jest pod ciśnieniem, lecz gorąca i na tej podstawie wydziela się więcej kofeiny.

Czy można mówić o tym, że są najlepsze ekspresy do kawy? Oczywiście, lecz zdajemy sobie sprawę, że są to bardzo subiektywne rankingi, którymi nie trzeba się kierować. Będziemy starali się wymienić kilka ekspresów, z różnych półek cenowych. Sprawdźmy zatem jakie są najlepsze ekspresy do kawy!

Jakie są najlepsze ekspresy do kawy

  1. Miele CM 7550

To wolnostojący ciśnieniowy ekspres, który posiada technologię One Touch for Two, dzięki której możesz przygotować 2 kawy jednocześnie. Co ważne, ekspres Miele ma opcję AutoDescale, czyli możliwość automatycznego odkamieniania. Posiada również AromaticSystem sprawiający, że nasza kawa będzie mieć idealny aromat. Myślisz, że to koniec zalet? Grubo się mylisz! Dodatkowymi atutami tego ekspresu są funkcje: Cappucinatore, która stworzy idealną piankę z mleka dla naszych kawowych rarytasów oraz WiFi Connect, dzięki której możesz obsługiwać urządzenie na odległość. Jego wygląd jest bardzo gustowny, pasujący do każdej kuchni. Cena natomiast nie jest najmniejsza, jednak jakość kawy jest na bardzo wysokim poziomie.

  1. Ekspres ciśnieniowy DE LONGHI ECAM610.74MB PrimaDonna Soul

Jeżeli wymieniamy najlepsze automatyczne ekspresy do kawy, to nie może zabraknąć produktu od marki DE LONGHI. Ten model potrafi przygotować wiele rodzajów kaw, od Americano, Espresso po Ristretto. Dodatkowo posiada funkcje szybkie czyszczenia obiegu mleka, Thermoblock wpływający na to, że mamy idealną temperaturę od pierwszej filiżanki kawy. Jeżeli wielką wagę przywiązujesz do tego, by zawsze pić tę samą kawę, to z pewnością docenisz ten model, ponieważ posiada funkcję Moja Kawa, dzięki której możesz zaprogramować urządzenie tak, aby za każdym razem przygotowywało kawę w ten sam sposób. Oczywiście nie mogło tutaj zabraknąć funkcji Bluetooth, dzięki której możemy sterować nim za pomocą smartfona. Koszt zakupu tego ekspresu jest zdecydowanie niższy od poprzednika, jednak jakość wciąż pozostaje wysoka.

  1. Sage Barista Express SES875BSS

Najlepsze ekspresy do kawy to takie, które potrafią nas zaskakiwać swoimi funkcjami i w tym przypadku nie jest inaczej. Ten rodzaj ekspresu kolbowego z młynkiem do kawy The Barista Express jest sprzętem, który nie zajmuje wiele miejsca, nie jest tak wyposażony jak powyższe 2 modele, ale koneserzy na pewno docenią takie funkcje jak spienianie mleka, programator, podtrzymywanie temperatury, a zapominalscy na pewno z radością przyjmą opcję automatycznego wyłączania. Jest to ekspres, który cenowo jest tańszy od poprzedników, bo za ten model musimy zapłacić ok. 3,5 tys. zł.

Zdajemy sobie sprawę, że może znacie kilka modeli, które są lepsze, natomiast takie rankingi zawsze będą się odznaczać poziomem subiektywizmu. Na rynku jest tyle modeli z wielu rodzajów ekspresów, że ciężko wymienić, jakie są najlepsze ekspresy do kawy, jednak wierzymy, że ten ranking sprawi, że być może sięgniecie w przyszłości po jeden z tych modeli.