Opublikowano: 10 lutego 2023
monitoring

Technologia na przestrzeni ostatnich lat znacznie się rozwinęła i nadal rozwija się w bardzo szybkim tempie. Na każdym kroku można zauważyć ludzi ze smartfonami w rękach, tabletami czy innymi gadżetami, o których jeszcze kilkadziesiąt lat temu ciężko byłoby pomyśleć. Żyjemy w czasach cyfryzacji i kamer, dlatego warto szerzej zapoznać się z tematem bezpieczeństwa i monitoringu.

Jaki monitoring wybrać?

Zarówno w przypadku lokali biznesowych, firmowych lub budynkach użyteczności publicznej, tak samo w prywatnych nieruchomościach warto zadbać o bezpieczeństwo. Od wielu lat technologia daje możliwości na skuteczny monitoring. Lublin jest miastem, który wprowadza coraz więcej takich zabezpieczeń i bardzo dobrze, ponieważ skuteczne systemy monitoringu powinny być obecne w każdym z większych, ale również tych średnich i małych miejscowościach.

Kamery do domu

Obecnie na rynku można znaleźć oferty wielu producentów kamer monitoringu do domu, natomiast wybór konkretnego systemu zależny jest od wielu czynników. Jeszcze jakiś czas do tyłu najczęściej stosowało się monitoring, który do instalacji wymagał dużej ilości okablowania, więc czas montażu się wydłużał natomiast teraz większość klientów decydując się na zainstalowanie monitoringu wybiera monitoring bezprzewodowy.

Kamery monitoringu, które są bezprzewodowe przesyłają sygnał audio i video przez Internet lub inną sieć bezprzewodową do odbiornika, który nagrywa i przekazuje odebrany sygnał. Wielu klientów decyduje się na dodatkowe nagrywanie, aby w razie potrzeby był zachowany materiał dowodowy. Drugim fajnym rozwiązaniem jest trzymanie tych nagrań w tzw. chmurze. Bezprzewodowe kamery domowe to świetny wybór z uwagi na fakt, iż są znacznie łatwiejsze w instalacji, dzięki czemu istnieje też wygodniejsza możliwość rozmieszczenia ich (przy takich kamerach nie trzeba przejmować się podczas instalacji gdzie są odpowiednie kable, czy starczy długości kabla, czy zmieści się w konkretnym miejscu itd.) dlatego warto rozważyć takie rozwiązanie.

her latest blogcheck that

Niestety, ale takie rozwiązanie ma też pewne ograniczenie – bezprzewodowe kamery, których działanie oparte jest na przesyłaniu sygnału przez Internet muszą nieprzerwalnie posiadać sygnał i niestety, ale w przypadku awarii odbiornika monitoring przestaje być w pełni skuteczny aż do momentu wyeliminowania usterki z połączeniem. Dobrze jest zadbać o szybki Internet, aby zawsze sprawnie działał i nie pojawiały się przerwy w przesyłaniu nagrań w czasie rzeczywistym.

Ile kosztuje monitoring?

Wiele osób pewnie zastanawia się, jaki jest koszt całkowity odpowiedniego systemu monitoringu do domu. Dużo zależy od lokalizacji, bo np. jeśli chodzi o monitoring Lublin jest to cena rzędu od 3 do 3.5 tysiąca złotych. W większych miastach takich jak Warszawa cena jest większa. Szukając firmy, która się tym zajmie warto z samego początku upewnić się też, że podana cena jest ceną za usługę wraz z montażem. Inwestycja w taką formę ochrony domu czy firmy jest świetnym rozwiązaniem i wydaje się, że w przypadku wielu ofert cena jak najbardziej idzie w parze z jakością.