Opublikowano: 13 marca 2023
samochód

Niesprawny samochód, wymagający ciągłych napraw, to spory problem. Z tego względu coraz więcej osób decyduje się na złomowanie starych pojazdów, w przypadku których usunięcie usterek jest nieopłacalne.

Złomowanie auta – kiedy warto się zdecydować?

Złomowanie pojazdu to rozwiązanie polecane osobom, które na co dzień nie używają starego samochodu, lecz mają obowiązek opłacać za niego składki OC. Należy pamiętać, że w Polsce każdy samochód musi posiadać wykupione ubezpieczenie komunikacyjne, nawet jeśli nie jest on użytkowany.

Auto kasacja – Poznań, to również idealna opcja dla osób posiadających mocno wyeksploatowany pojazd, którego stan techniczny stanowi zagrożenie dla kierowcy, pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego. Złomowanie to doskonałe rozwiązanie także w przypadku, gdy towarzystwo ubezpieczeniowe stwierdziło, iż koszty naprawy auta przewyższają jego wartość rynkową. Auto kasacja to również świetna opcja dla osób, które chcą szybko i łatwo pozbyć się niepotrzebnego samochodu, lecz mają problem ze znalezieniem na niego kupca.

Auto kasacja – sposób na szybkie pozbycie się niepotrzebnego auta

Jeśli chcesz szybko i skutecznie pozbyć się niepotrzebnego pojazdu, to zdecyduj się na auto kasację. Jak zezłomować pojazd? To proste! Na początku przygotuj niezbędne dokumenty, takie jak: dowód rejestracyjny, karta pojazdu (jeśli została wydana), dowód osobisty i umowa kupna-sprzedaży. Następnie wybierz legalnie działającą stację demontażu pojazdów. Zanim zdecydujesz się na usługi danej firmy, upewnij się, czy ma ona pozwolenie na działalność od Marszałka Województwa. W kolejnym kroku dostarcz samochód do stacji. Niektóre firmy oferują transport pojazdu. Po zezłomowaniu wyrejestruj samochód w ciągu 30 dni w wydziale komunikacji. Następnie możesz skontaktować się z towarzystwem ubezpieczeniowym i złożyć wniosek o zwrot składki OC za niewykorzystany okres.

Jak wybrać firmę złomującą pojazdy?

Jeśli wyszukasz hasło: “auto kasacja – Poznań”, to zobaczysz oferty różnych firm. Jak zatem wybrać tę najlepszą? Otóż złomowanie pojazdu należy zlecić legalnej stacji demontażu. Powierzając to zadanie w firmie niedziałającej zgodnie z prawem, musisz liczyć się z poważnymi konsekwencjami.

Podczas wyboru przedsiębiorstwa oferującego kasację aut, należy zwrócić uwagę na doświadczenie poszczególnych przedsiębiorstw i zakres ich usług. Warto wybrać firmę działającą na rynku od dłuższego czasu, cieszącą się dobrymi opiniami i zapewniającą transport samochodu przeznaczonego do złomowania. Ponadto najlepiej postawić na fachowców, którzy dostarczają gotówkę od ręki, złomują wszystkie pojazdy niezależnie od ich stanu technicznego oraz przeprowadzają kasację zgodnie z przepisami i dbałością o środowisko naturalne.

Zanim podpiszesz umowę z daną stację demontażu, upewnij się, czy posiada ona niezbędne zezwolenia, które upoważniają do przeprowadzania auto kasacji. Jeśli nie masz pewności co to legalności przedsiębiorstwa, lepiej zrezygnuj z jego usług, aby ustrzec się przed konsekwencjami prawnymi.