Opublikowano: 2 sierpnia 2022
gejsza

Kulki Gejszy, inaczej Kegla, to małe kulki z obciążeniem, które są aplikowane do pochwy. Służą do wzmacniania mięśni dna miednicy podczas wykonywania ćwiczeń, znanych również jako ćwiczenia Kegla. Mogą być również używane do zwiększenia przyjemności seksualnej podczas zabawy samemu lub z partnerem podczas seksu. Kulki dopochwowe są dostępne w różnych rozmiarach i z różnych materiałów, dzięki czemu możesz wybrać takie, które będą dla Ciebie komfortowe. Stosowanie tzw. kulek miłości może wiązać się z pewnym ryzykiem, jeśli na przykład nie zostały wcześniej odpowiednio wyczyszczone. Poza tym nie powinno się zbyt często ich używać, bo doprowadzi to do uczucia dyskomfortu i bólu. Tylko z tych powodów zaleca się rozważenie nieinwazyjnych zabiegów wzmacniających dno miednicy.

Kto może używać kulek Kegla?

Kulki Kegla są często używane przez kobiety, które cierpią na wysiłkowe nietrzymanie moczu i chcą wzmocnić mięśnie dna miednicy, aby powstrzymać nieszczelność pęcherza. Jednak nie zawsze są bezpieczne w użyciu i zdecydowanie musisz skonsultować się z lekarzem przed użyciem kulek dopochwowych, jeśli jesteś w ciąży, właśnie urodziłaś dziecko i wracasz do zdrowia po porodzie, niedawno przeszłaś operację ginekologiczną, masz ból miednicy lub skłonność do infekcji.

Jak właściwie używać kulek Kegla?

Zalecane jest używanie ich przez 20 do 30 minut dziennie, ściskając razem mięśnie dna miednicy w powtórzeniach po 15 lub 20. Jeśli to wydaje się zbyt długo lub za krótko, porozmawiaj z lekarzem, aby określić odpowiednią ilość czasu dla siebie. Ważne jest, by nie zostawiać kulek dopochwowych na dłużej niż sześć godzin, aby uniknąć wywierania zbyt dużego nacisku na cewkę moczową. Najlepsze materiały są nieporowate, np. metal (stal nierdzewna) lub szkło. Materiał może również wpłynąć na ogólne wrażenia użytkowniczki. W porównaniu do plastikowych kulek Kegla, kulki dopochwowe ze stali nierdzewnej są zazwyczaj trudniejsze do utrzymania.

Jak usunąć kulki Gejszy? Podczas gdy niektóre kulki Kegla są wykonane z metalu i nie mają sznurka, istnieją nowsze, mniej onieśmielające wersje z silikonowymi sznurkami, które znacznie ułatwiają ich usuwanie. Dzięki szyjce macicy kulki nie mogą migrować poza pochwę, więc nie martw się, że zgubisz je w sobie. Jeśli masz trudności z wyjęciem kulek Kegla, po prostu zrelaksuj się i zmień pozycję.

Jak używać kulek dopochwowych do stymulacji seksualnej?

Jeśli jesteś gotowa, aby użyć kulek Kegla w celu zwiększenia swojej przyjemność, włóż kulki, a następnie masuj łechtaczkę wibratorem. Możesz też użyć ich podczas seksu oralnego albo również spróbować wyciągnąć kulki podczas orgazmu, aby uzyskać super intensywne uczucie uwolnienia. Włożenie kulek Kegla do pochwy, podczas gdy partner penetruje odbyt zabawką, palcem lub penisem, spowoduje dociśnięcie kulek do wewnętrznej części łechtaczki, które wywoła intensywne doznania. Pamiętaj, kulki Kegla są dopochwowe i nie są przeznaczone do odbytu. Kulki Gejszy łatwo mogą wpaść zbyt głęboko w okrężnicę i bez względu na to, jak dobre są kulki, staraj się nie przesadzać, zwłaszcza na początku. Umiar jest kluczowy, jeśli chodzi o korzystanie z tego gadżetu.