Opublikowano: 1 maja 2022
kuchnia

Panele szklane to coraz bardziej popularny element wystroju kuchni. To żadna niespodzianka. Prosty montaż, stosunkowo niski koszt i bardzo atrakcyjny wizualnie efekt to najważniejsze argumenty przemawiające za tym, że warto wprowadzić do wnętrza kuchni szklane panele. Wybierając idealny element, kieruj się głównie własnymi preferencjami, ale zwracaj również uwagę na sposób aranżacji kuchni.

Jak wybrać szklany panel do jego dekoracji?

Szklane panele w kuchni dają niezwykłą gwarancję łatwego usuwania brudu i nadawania charakteru pomieszczeniu. Elementy powinny również nawiązywać do aranżacji sąsiednich przestrzeni – to rozwiązanie doskonale sprawdza się, gdy kuchnia znajduje się w otwartej przestrzeni z jadalnią lub salonem. Dzięki szerokiej gamie dostępnych szklanych paneli kuchennych, połączenie funkcji i stylu może doprowadzić do szaleństwa.

Panele szklane – najmodniejsze wzory

Panorama miasta pięknie prezentuje się w nowoczesnym wnętrzu. Warto wspomnieć, że parząc każdego dnia kawę, można podziwiać piękną scenerię ulubionej starówki lub miasta, które lubisz odwiedzać. Sklepy oferujące panele szklane w Poznaniu posiadają szeroką gamę grafik z pejzażami m.in. Paryża, Nowego Jorku i innych światowych metropolii.

Zastosowanie abstrakcyjnego, wzorzystego szklanego panelu to świetne rozwiązanie, ponieważ możesz łatwo wybrać zdjęcie, które nie przytłacza aranżacji i doskonale się z nią komponuje. Masz możliwość także bawienia się kolorem w zabawny sposób, jak delikatne różowe fale w białej kuchni, aby nadać mu charakteru.

Dla miłośników klasycznych płytek, a także tych, którzy preferują jaskrawe, żywe dekoracje, najlepszym rozwiązaniem mogą być szklane panele kuchni imitujące marokańskie wzory. Piękne połączenie kwadratów to nowoczesna odsłona marokańskiej płytki, wzoru uwielbianego przez wielu dekoratorów wnętrz. Sklepy oferujące panele szklane do kuchni w Poznaniu posiadają bogatą ofertę tego typu modeli, dzięki czemu z pewnością znajdziesz idealny produkt dopasowany do Twojego wnętrza.

Szklane panele ze zdjęciami krajobrazów pozwalają cieszyć się pięknymi widokami przez cały rok bez wychodzenia z domu. Umieszczone nad blatem wyglądają jak okna do innego świata. Osoby, które lubią podróżować i zbliżyć się do natury, pokochają ten motyw.

Panele szklane w ciemnych kolorach

Coraz częstszym tematem jest wykorzystanie ciemnych kolorów do wyposażenia kuchni, dzięki którym wnętrze nabierze specyficznego charakteru. To świetne rozwiązanie w dużych pomieszczeniach – w mniejszych może być przytłaczające. Jeśli zdecydujesz się na ciemne kolory we wnętrzach, z powodzeniem możesz je urozmaicić, dodając panele szklane z kolorowym akcentem. Daje to wrażenie większej przestrzeni i stworzy równowagę, zapobiegając nadmiernemu zaciemnieniu pomieszczenia. Lubisz nietypowe motywy? Wypróbuj geometryczne wzory w odważnych, wyrazistych kolorach. Co ciekawe, ilość dodatkowych barw może być niewielka. Nawet jeśli w panelach dominuje czerń oraz biel, wnętrze nabierze zupełnie innej osobowości!

Szukając idealnego dodatku do nowoczesnej kuchni, koniecznie sprawdź sklepy, które oferują panele szklane do kuchni w Poznaniu. Najlepsze placówki w pierwszej kolejności zaproponują elementy ze szkła hartowanego z grafiką np. wykonaną w technologii UV, co gwarantuje wysoką odporność na wysokie temperatury.