Opublikowano: 27 maja 2022

Czy biuro rachunkowe w Złocieńcu będzie w stanie zająć się obsługą mojej firmy? Czy będą oni w stanie podołać zadaniom, jakie zostaną im powierzone? Tego typu pytanie zadaje sobie duża ilość osób. W szczególności te, które chcą być pewne tego, że nadzór nad ich dokumentami, sprawami finansowymi, będą sprawowały doświadczone osoby. Warto więc sprawdzić, jaki jest dokładnie zakres usług biura rachunkowego. Pomoże to rozwiać wątpliwości wielu osób.

Wsparcie dla przedsiębiorców

Biuro rachunkowe staje się wsparciem dla wszystkich osób, jakie planują założenie działalności gospodarczej. Niezależnie od tego, jaki to dokładnie format ma być. Spółka, czy też inny rodzaj przedsiębiorstwa – tylko osoba, która nie zakładała własnej firmy, nie zdaje sobie sprawy z tego, ile spraw trzeba załatwić, ile formalności dopełnić, aby móc w końcu zacząć działania. Jest tego dużo i nie tak łatwo wszystkiego dopilnować osobiście. Na szczęście, profesjonalne biuro księgowe stanowić będzie wsparcie dla osób, jakie chcą rzucić się „na głęboką wodę”. Tak, głęboką – w szczególności, jeżeli weźmie się pod uwagę ilość konkurencji, jaka w chwili obecnej znajduje się na rynku.

Ochrona interesów inwestora

Dobre biuro rachunkowe ze Złocienia ma za zadanie ochronę interesów klienta. Jest to pojęcie szeroko rozumiane, dlatego warto nieco przybliżyć prace, jakie księgowy ma do wykonania. Otóż, będzie to osoba, która będzie musiała zajmować się takimi kwestiami, jak:

 • umieszczenie wszystkich wymaganych dokumentów w księdze podatkowej,
 • skrupulatne prowadzenie księgi przychodów i rozchodów,
 • stała ewidencja środków trwałych,
 • wszystkie prace, jakie związane są z podatkiem dochodowym, w tym obliczenie odpowiedniej wysokości składek,
 • bieżące sporządzenie deklaracji, w szczególności, jeżeli mowa jest o podsumowaniach rocznych,
 • rejestrów zakupu i sprzedaży VAT,
 • rozliczenie podatników VAT,
 • bieżące rozliczanie transakcji WNT i WDT,
 • prace związane z podatkiem dochodowym CIT,
 • prace jakie związane są z naliczeniem (i nie tylko) podatku ryczałtowego,
 • reprezentacja klienta w urzędach państwowych, np. ZUS, US.

Warto jednak wspomnieć, że zakres prac, jakie wykonywane są przy danej firmie, zależna jest w dużej mierze od samego profilu działalności.

Kadry i płace

Księgowość w Złocieńcu musi być prowadzona na bieżąco. Chociażby dlatego, żeby móc działać zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Ważnym tematem, w każdej firmie, są kadry i płace. Mówiąc wprost – bieżące rozliczenie wszystkich pracowników (o ile są!) z wykonanej pracy, a także naliczenie im stosownej wypłaty. Temat bardzo szeroki, który obejmuje m.in. także takie kwestie, jak zgłaszanie nowo zatrudnionych pracowników, rozliczanie umów cywilnoprawnych, zwolnień lekarskich, urlopów, czy też przygotowanie rocznych rozliczeń, jakie zawsze trzeba sporządzić do ostatniego dnia lutego (chyba że obowiązujące przepis mają coś innego do „powiedzenia).

Jak więc widać, zakres prac dobrego biura rachunkowego jest duży. Są oni w stanie zająć się finansami, jakie odnoszą się do wszystkich firm.