Opublikowano: 16 lutego 2023
salon

Diabeł tkwi w szczegółach – to przysłowie znane każdemu. Firany czy zasłony to elementy dekoracji wnętrza, które znane są każdemu. Zdania na ich temat są podzielone, jednakże jednogłośnie pozwalają na efektowne ozdobienie okien. Poza aspektem estetycznym, stosowanie zasłon jako elementu aranżacyjnego ma też zalety, jeśli chcemy ograniczyć nadmierne oświetlenie pomieszczenia, które wystawione jest na nadmierne nasłonecznienie czy też widok gapiów z ulicy lub sąsiadującego budynku. I tutaj pojawia się aspekt montażu tych dekoracji. Co to szyny karniszowe?

Wieszanie firan w domu wymaga odpowiedniego przygotowania i elementów do tego. W tym wypadku niezbędne są części mocujące zasłonki do sufitu. Szyny karniszowe to nowoczesna wersja solidnych instalacji, są nie tylko minimalistyczne, ale wpasują się idealnie w każde pomieszczenie oraz ułatwiają mocniejsze i bardziej stabilne powieszenie tego typu dekoracji. A więc jakie karnisze wybrać?

Projektowanie wnętrz aktywnie się zmienia i idzie z trendami. Na rynku jest cały wachlarz szyn karniszowych, które można dopasować odpowiednio do estetyki wnętrza. Na stronie efekciarnia.pl można znaleźć szeroką gamę różnorodnych szyn. Wybierz razem z tobą firmą odpowiednie dla Ciebie karnisze. Czym są szyny karniszowe? Czym się charakteryzują? Jakie karnisze wybrać?

Co to są szyny karniszowe?

Wszystkim powszechnie znane są karnisze. Nasze babcie wszystkie tradycyjne firanki wieszały na widocznych, często drewnianych w stylu PRL-owskim karniszach. Aktualnie góruje minimalizm i szyny karniszowe idealnie wpasowują się w ten trend. Są to instalacje, które mocuje się przy samym suficie, dzięki swojemu zabudowaniu pozwalają na zakrycie góry firanki, przez co wtapia się ona w wystrój pokoju.

Czym charakteryzują się szyny karniszowe?

Szyny karniszowe posiadają całą masę zalet, na które warto zwrócić uwagę przy planowaniu wystroju wnętrz. Są znacznie bardziej efektowne, zwłaszcza jeżeli zależy nam na minimalizmie, wtopieniu firanek w całą aranżację czy daje o wiele szersze możliwości kompozycji. Charakteryzują się przede wszystkim estetyką i łatwością montażu.

Rodzaje szyn karniszowych

Na rynku wyróżniamy różne rodzaje szyn karniszowych. Szyny jednotorowe to takie, na których można powiesić tylko jeden element wystroju okna np. pojedynczą firankę.

Z kolei szyny podwójne zakłada się w momencie, gdy chce się powiesić więcej części np. firanę oraz zasłonę. Oba te rodzaje szyn karniszowych możesz sprawdzić na stronie efekciarnia.pl.

Nie są to jednak jedyne możliwości zawieszania firan i zasłon. Jeżeli się chce to można całkowicie zaszaleć z kompozycjami i założyć nawet więcej szyn niż pojedyncze czy podwójne. Odpowiednio dopasowana kompozycja nie tylko ubarwia nasze wnętrze, ale sprawi, że będzie ono bardziej komfortowe i intymne, dzięki “warstwowemu” odcięciu się od świata. Domatorzy, którym zależy na estetycznym, ale także przytulnym wnętrzu, zdecydowanie znajdą w szynach karniszowych swoich sprzymierzeńców. Tego typu montaż jest również bardzo przydatny, jeżeli mieszka się w centrum miasta, od którego chce się w pewien sposób odciąć. Sprawdź szyny karniszowe w efekciarnia.pl.

Możliwości i zalety szyn karniszowych

Oprócz tego szyny karniszowe są bardzo elastyczne pod tym względem, że można je wieszać zarówno na suficie, jak i ścianie okiennej. Dzięki temu nie trzeba sztywno trzymać się wieszania ich wyłącznie w linii prostej, ponieważ da się je również przymocować pod kątem.

Szyny karniszowe umożliwiają naprawdę ciekawą aranżację wnętrza. Są odpowiednie dla osób, które są kreatywne i lubią ciekawe rozwiązania jak np. efekt opadania firany jak kurtyna. Poza tym zajmują wyjątkowo mało miejsca w porównaniu ze zwykłymi karniszami, dlatego będą pasować zarówno do mniejszego pomieszczenia, które optycznie wydłużą i powiększą oraz do większego. Każda osoba, dla której istotne są powyższe cechy montażu firan zdecydowanie znajdą coś dla siebie na stronie efekciarnia.pl.

Dlaczego szyny karniszowe?

Szyny karniszowe aktualnie górują, są bardzo chętnie i często wybierane przez klientów. Dają wiele możliwości oraz cechują się sporą ilością zalet. Dzięki ich popularności na rynku istnieje cała masa materiałów, z których wykonane zostały szyny. Różnorodność tej instalacji okiennej pozwala na dostosowanie jej w pełni do własnego wnętrza i wymagań. Sprawdź na stronie efekciarnia.pl rodzaje karniszy, a z pewnością znajdziesz coś idealnego dla siebie.