Opublikowano: 9 czerwca 2022
fototapeta

Fototapeta potrafi doskonale odmienić wnętrze, nadać mu nowego wyrazu i charakteru. Można ją nakleić na ścianę w jedno popołudnie, a ilość wzorów aż onieśmiela. Fototapetę trzeba dobrać do stylu wnętrza, na szczęście jest tak wiele różnych propozycji i wzorów, szczególnie Fototapety z Krakowa, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Jak dobrać fototapetę do salonu?

Salon jest zazwyczaj dużym pokojem i fototapetę można tu często przykleić na całą ścianę. Dzięki temu można zaszaleć i wybrać ciekawe tapety 3D oraz wzory z mocnymi kontrastującymi detalami. Mogą także być przestrzenne i dodatkowo powiększać salon. Kolory tapety w salonie można dobrać do stylu pomieszczenia, lecz przede wszystkim powinno się kierować swoim gustem. Kwiaty i drzewa są niezwykle popularne w salonie, powodują optyczne powiększenie wnętrza na ogród. Mogą mieć dużo ciekawych szczegółów, które przykuwają wzrok. Taka fototapeta może być na ścianie, na której jest telewizor, ale wcale nie musi. Często jest używana na ścianach, przy których stoi kanapa, wtedy najlepiej się komponuje. W salonie świetnie wygląda fototapeta z Krakowa na całą ścianę. Dobrze będą wyglądały jasne fototapety, które będą powiększały przestrzeń optycznie, dzięki temu salon będzie wydawał się jeszcze większy.

Jaka fototapeta do sypialni?

W pokojach sypialnych kolory mają niezwykle duże znaczenie. Tu barwy mogą być ciemniejsze, by nastrajały do spania. Nawet takie ciemne kolory w odcieniach brązu, karmelu czy też czekolady mogą sprawić, że atmosfera w sypialni będzie przyjemna. Choć ciemne odcienie optycznie zmniejszą pokój, w sypialni sprawdzą się świetnie. Jest to pokój, do którego zazwyczaj nie zaprasza się tłumnie gości, jednak miło jest spędzać wieczory w pięknych aranżacjach. Trendy w aranżacjach sypialni ciągle się zmieniają, jednak dobry wybór tapety pozwoli na zmiany w dodatkach a baza, czyli piękne ściany przez długi czas będą prezentować się modnie. Najpopularniejszymi motywami używanymi w sypialni są duże kwiaty, zwierzęta i polany. Piękne fototapety krakowskie, cudowne uliczki miasta i schody także doskonale komponują się w sypialni. Najlepszą ścianą w sypialni do wykonania fototapety jest miejsce nad łóżkiem. Jednak wszystko zależy od gustu i aranżacji wnętrza.

Fototapeta w łazience – najnowsze trendy!

Fototapety krakowskie sprawdzą się nie tylko w sypialni, idealnie pasują także do łazienek. Taka forma aranżacji łazienkowej przestrzeni jest ostatnio bardzo modna. Wybór jest ogromny, zaczynając od kwiatów poprzez tropikalne drzewa aż do błękitnego nieba, na którym widać samoloty lub ptaki. Fototapetę w łazience należy przykleić na ścianie, która nie ma styczności z wodą, choć materiał, z którego została zrobiona, jest wytrzymały na wilgoć, może przegrać przy ciągłym kontakcie z wodą. Fototapety w łazience pięknie wyglądają i można je zaaranżować w różnych konfiguracjach. Wzór powinien pasować do wnętrza i tu także panuje zasada jasnych kolorów, które powiększają przestrzeń oraz ciemnych, które ją zmniejszają optycznie.