Opublikowano: 3 października 2022
izolacja

Izolacja pianką jest coraz chętniej wykorzystywanym sposobem na ocieplenie budynku i od lat stanowi konkurencję dla wełny czy styropianu. Pianka rozprowadzana jest metodą natryskową przy użyciu specjalnego aplikatora. Dzisiaj odpowiemy na pytanie, gdzie sprawdzi się izolacja pianką oraz dlaczego jest ona dobrym rozwiązaniem.

Izolacja budynku pianką – dlaczego warto?

Ocieplenie budynku to niezwykle istotne działanie, którego zadaniem jest ochrona domu przed wychłodzeniem bądź nadmiernym nagrzaniem i zapewnianie komfortu termicznego wszystkim jego domownikom. Poprawne uszczelnienie budynku pozwala zaoszczędzić na kosztach ogrzewania w zimę. Klasyczne materiały, takie jak wełna czy styropian ustępują miejsca piance poliuretanowej. Cechuje ją wysoka paroprzepuszczalność, dzięki której w ocieplonych pomieszczeniach nie powstają tzw. mostki termiczne, tylko wszelkie przestrzenie wypełnione są jednolitą warstwą izolacji. Zaletą pianki izolacyjnej jest jej wysoka wytrzymałość i odporność na niekorzystne czynniki, takie jak wilgotność czy ciepło. Poprawnie nałożona pianka sprawdzi się także w redukcji hałasu. Pianka poliuretanowa jest chętnie wykorzystywana za sprawą swojej szczelności, która bezpośrednio przekłada się na ekonomiczność tego rozwiązania. Pianka nie tworząc dziur, nie prowadzi do niekontrolowanej utraty ciepła, która można odbić się na rachunkach za ogrzewanie. Nie emituje toksyn, jest więc w pełni bezpieczna dla zdrowia domowników.

Gdzie sprawdzi się izolacja budynku pianką?

Według ekspertów, izolacja pianką poliuretanową to świetne rozwiązanie dla każdego domu, zarówno tego, który dopiero został wybudowany, jak i domu mającego już kilka czy nawet kilkanaście lat. Pianka sprawdzi się na każdym podłożu za sprawą swojej znakomitej przyczepności. Można ją nałożyć zarówno na drewno, płytę OSB, folię paroprzepuszczalną, blachę, cegłę czy beton. Sprawia to, że pianka odnajdzie się w każdym rodzaju budynku. Szczególną popularność pianka poliuretanowa zdobyła jako materiał do ocieplania poddaszy użytkowych, jednak z czasem zaczęto ją stosować także do izolacji ścian.

Izolacja pianką – Śrem

Pianka poliuretanowa jest świetnym rozwiązaniem zarówno podczas lata, jak i w trakcie zimy. Nadaje się ona do izolacji fundamentów, dachu, jak i murów zewnętrznych. Może być także stosowane do uszczelniania ścian od ich wewnętrznej strony. Materiał wzorowo sprawdzi się na prostych powierzchniach, a także na tych posiadających załamania, np. na strychach. Piankę wystarczy nałożyć na daną powierzchnię. W przeciwieństwie do innych materiałów nie ma tutaj konieczności dokładnego wycinania czy dopasowywania poszczególnych elementów. Ocieplenie domu za pomocą pianki jest więc szybkim i skutecznym działaniem. Izolacja pianką w Śremie to rozwiązanie, które umożliwi Ci zaoszczędzenie niemałej sumy pieniędzy na ogrzewaniu. Doświadczeni fachowcy wykonają izolację w Twoim domu z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa. Zadbają o dokładne pokrycie całej powierzchni, aby zagwarantować jak najlepsze efekty płynące z ocieplenia domu pianką.