Opublikowano: 16 sierpnia 2021

Z roku na rok na rynku zaczyna działać coraz więcej wypożyczalni samochodów. Wynika to z tego, że usługa wynajmu auta cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Z takiej możliwości korzystają zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby prywatne. Rosnąca popularność wypożyczalni samochodów wynika głównie z tego, iż z usługą tą wiąże się wiele korzyści. Warto jest zatem wiedzieć, na czym polega wynajem auta oraz czym kierować się przy wyborze konkretnej wypożyczalni samochodów.

 

Na czym polega wynajem samochodu?

 

Samochód wynająć można najczęściej na dwa sposoby. Można to zrobić na zasadzie wynajmu krótkoterminowego oraz wynajmu długoterminowego. Klienci indywidualni najczęściej korzystają z tej pierwszej możliwości. Wynajem krótkoterminowy samochodu polega na jego wynajmie na krótki okres. Najczęściej jest to okres do 30 dni. Można oczywiście w ramach wynajmu krótkoterminowego wynająć auto nawet choćby na jeden dzień. Wynajem krótkoterminowy to opcja, z której często korzystają kierowcy, których samochód uległ awarii, a jego naprawa potrwa przez kilka lub kilkanaście dni. To także dobre rozwiązanie dla osób, które posiadają prawo jazdy, ale nie posiadają własnego auta. Jeśli zajdzie potrzeba skorzystania z samochodu, to wypożyczalnia aut problem ten rozwiązuje. Wynajmem krótkoterminowy polecany jest także tym osobom, które planują wyjazd na kilkudniową wycieczkę bądź urlop. Z kolei wynajmem długoterminowy to opcja, z której korzystają przede wszystkim firmy. Warto podkreślić, że coraz większa liczba przedsiębiorców decyduje się właśnie na wynajem auta, a nie pozyskania ich w ramach leasingu.

 

Jakie są zalety wynajmu auta?

 

Wypożyczenie samochodu wiąże się z wieloma zaletami i korzyściami. Nie może zatem dziwić, że usługa te cieszy się coraz większą popularnością. Jedną z kluczowych zalet wynajmu auta jest to, iż z takiej opcji skorzystać można zawsze, kiedy zajdzie taka potrzeba i konieczność. Wiele wypożyczalni umożliwia wynajem auta niemal od ręki. Dodatkowo dziś wypożyczalnie samochodów posiadają w swojej ofercie bardzo szeroką flotę aut. W ofercie znajdują się różne modele różnych marek. Dzięki temu wynająć można takie auto, które idealnie odpowiadać będzie indywidualnym potrzebom. Może być to samochód świetnie sprawdzający się w ruchu miejskim bądź większe auto, które sprawdzi się w przypadku dłuższej podróży. Istnieje także możliwość wypożyczenia samochodu luksusowego klasy premium. Takie auta często wypożycza się na różne uroczystości, np. ślub. To także dobra okazja dla pasjonatów motoryzacji, którzy się dzięki temu mogą pojeździć wysokiej klasy autem. Podkreślić trzeba, że wszystkie samochody oferowane przez wypożyczalnie są w pełni bezpieczne. Auta poddawane są regularnym przeglądom technicznym. Ruszając w trasę wypożyczonym autem można mieć zatem pewność, że jedzie się pojazdem całkowicie bezpiecznym i sprawnym technicznie. Oczywiście wszystkie samochody są również ubezpieczone. Mowa tu zarówno o ubezpieczeniu OC, jak i o ubezpieczeniu AC.

 

Z jakiej wypożyczalni skorzystać w Białymstoku?

 

Na rynku funkcjonuje wiele wypożyczalni samochodów. Przed wyborem tej konkretnej warto się chwilę zastanowić. Auto najlepiej jest wypożyczyć od firmy sprawdzonej i posiadającej doświadczenie w tym zakresie. Dobrze, jeśli taka wypożyczalnia będzie się również cieszyła wieloma pozytywnymi opiniami wśród swoich klientów. Warto także wybrać taką wypożyczalnię, w której auto wynająć można niemal od ręki. Chodzi tu o wypożyczalnię, w której wszelkie formalności ograniczone są do minimum. Taką wypożyczalnią jest z pewnością CarForYou, czyli wypożyczalnia samochodów Białystok oferująca szeroki wachlarz aut. Ogromną zaletą tej wypożyczalni jest możliwość wynajmu auta online. To wygodne i szybkie rozwiązanie. Aby wynająć samochód, wystarczy wejść na stronę internetową wypożyczalni i wypełnić krótki formularz. To wystarczy, aby w kilka chwili zarezerwować i wynająć samochód. Co ważne, auto może być podstawione pod adres, który wskaże wynajmujący.