Opublikowano: 16 sierpnia 2021

Etykiety termiczne znajdują swoje zastosowanie w wielu różnych branżach. Wykorzystywane są one w celu informowania klientów o cechach produktu, dacie przydatności czy składzie. Pamiętać trzeba, że każdy towar, zanim trafi do sprzedaży, musi być właściwie oznaczony. Etykiety termiczne idealnie spełniają to zadanie. Warto zatem wiedzieć, czym takie oznaczenia się charakteryzują.

 

Zastosowanie etykiet termicznych

 

Jak wspomniano, etykiety termiczne mają bardzo szerokie zastosowanie. Wykorzystuje się je w wielu branżach. Często stosowane są w przypadku produktów spożywczych. Wynika to z tego, że tego typu oznaczenia cechuje bardzo duża wytrzymałość. Na etykietach umieszcza się datę ważności do spożycia oraz skład produktu spożywczego. Równie często drukowane termicznie oznaczenia swoje zastosowanie znajdują w branży kosmetycznej. Służą po prostu do znakowania opakowań produktów kosmetycznych. Etykiety termiczne produkowane są na rolkach, które mogą mieć różne rozmiary. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb producenta. Ogromną zaletą tego typu elementów jest z pewnością to, że są one tanie i łatwe w produkcji. Dodatkowo można jest stosować w przypadku produktów szybkozbywalnych. Ze względu na swoją wytrzymałość i trwałość mogą być wykorzystywane w przypadku towarów, które narażone są bardzo niską bądź wysoką temperaturę czy wilgoć.

 

Oznaczanie produktów

 

Etykiety termiczne znajdują swoje zastosowanie na wszelkich liniach produkcyjnych. Dzięki temu, że łatwo i szybko się przyklejają i odklejają, to można je stosować przy znakowaniu opakowań zbiorczych. Przykładem może być tu konieczność oznakowania liczby sztuk towaru w kartonie. Co ciekawe, tego rodzaju etykiety często stosowane są również jako tzw. „plomba”. Dotyczy to w szczególności oznaczeń w małych rozmiarach. Wspomniane „plomby” stosuje się choćby w przypadku opakowań kosmetyków w drogeriach. Zabezpieczają one produkt przed otwarciem w sklepie. Oczywiście etykiety termiczne wykorzystuje się także do oznaczania opakowań kodem kreskowym. To ważne w hurtowniach czy magazynach. Dzięki temu możliwe jest zachowanie porządku.

 

Etykiety termiczne samoprzylepne na rolce

 

Aby jednak cieszyć się z zalet etykiet termicznych takich jak wytrzymałość i trwałość, ważne, aby były one wysokiej jakości. Dlatego zawsze zamawiane powinny być u sprawdzonego i renomowanego producenta. Przykładem może być tu firma T-Pack. Jej ofertę znaleźć można na stronie https://t-pack.pl/113-etykiety-termiczne. Oferowane przed tego producenta etykiety termiczne występują na trzech rodzajach klejów. Mowa tu o kleju akrylowym, kauczukowym oraz odlepnym. Dzięki temu możliwy jest dobór etykiet przeznaczonych do konkretnych wymagań i warunków.

 

Korzyści wynikające ze stosowania etykiet termicznych

 

Etykiety są powszechnie stosowane w wielu branżach. Służą do informowania klientów o cechach produktów, dacie przydatności i składzie. Najlepiej zadanie to wypełniają właśnie etykiety termiczne. Ich produkcja nie jest droga, a eksploatacja bardzo prosta. Stosowanie tego typu etykiet w znaczący sposób ułatwia cały proces pracy. Dzięki nim możliwe jest również wyraźne i czytelne opisywanie przesyłek. Co bowiem ważne, ten rodzaj etykiet stosowany może być nie tylko do oznaczania produktów, ale również listów czy paczek. Doskonale zdają sobie z tego sprawę sklepy internetowe, które codziennie wysyłają setki, a nawet tysiące przesyłek. Etykiety termiczne pozwalają na zachowanie porządku. Nie ma tu zatem ryzyka pomyłki polegającej na tym, że paczka może zostać wysłana nie do tego adresata, do którego powinna.

Wszystko to sprawia, że nie można się dziwić, że dziś etykiety termiczne są tak powszechnie stosowane. W znaczący sposób ułatwiają i przyspieszają pracę. Warto dodatkowo podkreślić, że stosowanie ich wiąże się z oszczędnościami. Wynika to z tego, że są one trwałe i tanie. Pozwala to na rezygnację z innych sposobów oznaczania, które często są dużo droższe, a ich wytrzymałość daje wiele do życzenia.