Opublikowano: 23 lipca 2022
oczyszczanie twarzy

Oczyszczanie to niezbędny element właściwiej pielęgnacji skóry twarzy. Zaniedbanie tego etapu prowadzi do powstawania zaskórników oraz zanieczyszczeń. Cera traci swój blask i zdrowy koloryt, wygląda na zmęczoną oraz starszą. Jak dobrze oczyścić twarz, by wyglądała promiennie?

Gdzie przeprowadzić oczyszczanie twarzy w Zielonej Górze? Domowa pielęgnacja czy zabiegi w gabinecie?

Prawidłowa domowa pielęgnacja przynosi niesamowite rezultaty, jednak od czasu do czasu dobrze jest wspomóc się zabiegami oferowanymi przez gabinety kosmetyczne. Jeśli dopiero zaczynamy swoją walkę o piękną cerę i nie wiemy, gdzie oraz do kogo się udać, warto zajrzeć na fora bądź grupy tematyczne. W odpowiedzi na chęć skorzystania z usługi oczyszczania twarzy w Zielonej Górze lub innym mieście, w którym mieszkamy, na pewno uzyskamy szereg informacji o polecanych zabiegach oraz gabinetach wartych uwagi.

Dobrym rozwiązaniem będzie wykonanie u kosmetologów zabiegów z wykorzystaniem kwasów o wyższym stężeniu. Zrobienie ich w domu na własną rękę może przynieść więcej szkody niż pożytku. Należy również pamiętać, by oczyszczanie manualne wykonywać w gabinetach i nigdy nie wyciskach zmian pojawiających się na skórze. Walka z przebarwieniami jest zdecydowanie dłuższa oraz trudniejsza niż funkcjonowanie przez kilka dni z widocznym wypryskiem.

Jak skutecznie oczyścić twarz w domu?

Oczyszczanie twarzy w gabinecie kosmetycznym to doskonała opcja, jednak należy traktować ją jako dodatek do codziennej pielęgnacji domowej. Bez systematycznego dbania o cerę nawet najlepsze zabiegi nie pomogą w uzyskaniu zdrowej, promiennej skóry. Jak dokładnie oczyścić twarz w domu i kiedy należy to robić?

Wielu ludzi wciąż uważa, że użycie pianki lub żelu myjącego przeznaczonego do twarzy wystarczy, by pozbyć się wszystkich zebranych w ciągu dnia zanieczyszczeń. Tymczasem taki krok, mimo pozornego uczucia czystości, to zdecydowanie za mało do zmycia makijażu, czy zalecanego do codziennego użytku kremu z filtrem przeciwsłonecznym. Co więc należy robić, by skóra była czysta nie tylko pozornie? Kluczem jest dwuetapowe oczyszczanie.

Jak oczyścić twarz dwuetapowo?

Nie od dziś wiadomo, że Azjatki mogą pochwalić się piękną, porcelanową wręcz skórą. Dwuetapowe oczyszczanie twarzy to sposób zaczerpnięty od Koreanek, które prawidłowej pielęgnacji cery poświęcają naprawdę sporo czasu. Jak dobrze oczyścić twarz dwuetapowo?

Krok pierwszy to zmycie z twarzy wszelkich zanieczyszczeń. Nawet jeśli nie używamy na co dzień makijażu, to nie warto rezygnować z tego etapu. Przez cały dzień na skórze gromadzą się pot, kurz pył oraz mnóstwo innych nieczystości. Do demakijażu można użyć zarówno płynu micelarnego, jak i olejku czy balsamu do mycia twarzy. Wybór kosmetyku jest kwestią indywidualną. Każda skóra reaguje inaczej, nie warto więc sugerować się poleceniami, tylko sprawdzić skuteczność produktu na sobie.

Po dokładnie wykonanym demakijażu należy przejść do drugiego etapu, jakim jest mycie twarzy. Można wykonać je ulubioną pianką lub żelem. Na tak oczyszczoną cerę warto nałożyć tonik oraz ulubiony krem na noc. Poranne oczyszczanie powinno być nieco delikatniejsze. Wystarczy umyć twarz środkiem myjącym i z powodzeniem przejść do dalszych kroków pielęgnacji.

Jak dobrze oczyścić twarz? Regularny peeling i maseczki

Prawidłowe oczyszczanie twarzy wymaga też regularnego złuszczania martwego naskórka. W tym celu warto systematycznie (najlepiej raz w tygodniu) stosować peeling. U osób z cerą wrażliwą do domowego użytku lepiej sprawdzą się produkty enzymatyczne. Nie posiadają drobinek, przez co maleje ryzyko podrażnień. Dla utrzymania prawidłowej bariery hydrolipidowej skóra wymaga także odpowiedniego nawilżenia. Raz w tygodniu warto więc wykonać odżywczą maseczkę, która wyrówna koloryt i rozświetli cerę.

Wiedza o tym, jak skutecznie oczyścić twarz, jest ogólnie dostępna i zdecydowanie warto z niej korzystać. Prawidłowy, dwuetapowy proces, wspomagany profesjonalnymi zabiegami pozwala cieszyć się na co dzień zdrową, gładką oraz promienną cerą.