Opublikowano: 29 kwietnia 2022
seks

Na początku każdej relacji pożądanie i namiętność są czymś zupełnie naturalnym. Niestety wraz z biegiem lat, przy natłoku obowiązków i braku czasu dla siebie te odczucia powoli zaczynają gasnąć. Wiele par nie wie co robić w takiej sytuacji, wskutek czego dochodzi do rozstania lub zdrady. Jednak da się tego uniknąć. Wystarczy przeczytać ten tekst i dowiedzieć się, jak wzbudzić pożądanie i namiętność w związku. Naprawdę warto się zapoznać!

Brak pożądania w związku – przyczyny

Na brak pożądania w związku skarży się coraz więcej par, a szczególnie te, które mogą pochwalić się długotrwałym stażem. Tak naprawdę nie ma w tym nic dziwnego. Obecne czasy sprawiły, że każdy za czymś goni, nie mając czasu dla siebie i bliskich. Obowiązki zawodowe i domowe oraz codzienne problemy powodują, że seks plasuje się na niskim poziomie w hierarchii. Nie mniejsze znaczenie ma też rutyna, która wkrada się do relacji. Będąc w kilkuletnim związku, partnerzy znają się bardzo dobrze, są do siebie przyzwyczajeni i wspólny czas znacznie częściej spędzają na organizacji każdego dnia niż przyjemności seksualne. Dla nich bowiem nie ma już nic, czego by nie znali. W rzeczywistości jest to błędne rozumowanie. Namiętność w związku nie kończy się nagle, ona po prostu w pewnym momencie zaczyna blednąć. Dzieje się tak, dlatego że jej miejsce zastępuje stabilność, bezpieczeństwo i bliskość. Oczywiście nie są to złe uczucia, ale nie można też zapomnieć o potrzebach fizycznych. Seks być może nie jest najważniejszy, jednak niezaprzeczalnie ma duży wpływ na relację.

Jak wzbudzić namiętność w związku?

Brak pożądania w związku to problem, który da się rozwiązać, ale pod warunkiem, że obie strony będą zaangażowane w równym stopniu. W pierwszej kolejności należy znaleźć czas dla siebie. Nie może być tak, że para siedzi obok siebie, nie rozmawia i każdy zajmuje się sobą. Przecież to jest właśnie moment, w którym można się przytulić, pocałować i dać się ponieść. Takich chwil nie trzeba planować, ale koniecznie trzeba z nich korzystać. Warto też pielęgnować bliskość, która ostatecznie pomoże wzbudzić namiętność w związku. Zwykły gest jak chwycenie za dłoń czy też przytulenie może sprawić, że pojawi się niewielki płomień, a następnie przemieni się w ogień.

Jak wspomniano wcześniej, rutyna jest najczęstszą przyczyną braku pożądania w związku. Skutecznym sposobem na jej przełamanie jest zrobienie czegoś nowego, bardziej ekscytującego. Najlepiej z dala od wścibskich spojrzeń i komentarzy. Czasami krótki wyjazd za miasto może przypomnieć, co było powodem wzajemnego przyciągania. Niekoniecznie od razu musi dojść do seksu. Również pieszczoty, pocałunki czy intymne gesty mogą sprawić, że wrócą wspaniałe wspomnienia. Jeżeli te metody zawodzą, to jeszcze nic straconego. Namiętność w związku można rozpalić przy pomocy różnych akcesoriów, których dziś na rynku nie brakuje.

Przebrania erotyczne w magicznabielizna.pl to szeroki asortyment, na który nikt nie pozostanie obojętny. Strój policjantki, uczennicy czy też pokojówki z całą pewnością pobudzi męskie zmysły. Zawsze można też urozmaicić życie seksualne różnymi gadżetami czy seksowną bielizną. Od czasu do czasu dobrze jest też od siebie odpocząć. Niekoniecznie należy każdą wolną chwilę spędzać wspólnie. Brak bliskiej osoby obok sprawia, że namiętność ożywa i to ze zdwojoną siłą. Chcąc rozbudzić namiętność w związku, partnerów tak naprawdę ogranicza jedynie wyobraźnia. Wbrew pozorom nie trudno jest spełnić wspólne pragnienia i fantazje. Wystarczy odrobina chęci i zaangażowania, a wszystko będzie na dobrej drodze do tego, aby ogień ponownie zapłonął. Z tym że należy pamiętać, że seks może być doskonały na każdym etapie związku, nawet jeśli trwa on już wiele lat. Po prostu każdego dnia trzeba zadbać o relację, budować napięcie, nie ignorować się wzajemnie i dawać sobie to, co najważniejsze, czyli miłość. Bez niej bowiem może być bardzo ciężko. Seks bez uczuć też jest możliwy, ale z reguły wyłącznie na krótki okres.