Opublikowano: 20 grudnia 2022
seks

Życie łóżkowe Twoje i Twojej partnerki pozostawia wiele do życzenia? Zmagasz się z problemem przedwczesnego wytrysku? Koniecznie przeczytaj poniższy artykuł, a przedstawimy Ci w nim skuteczne sposoby na jego znacznie opóźnienie!

Czy warto dbać o swoje życie łóżkowe?

Dla wielu z nas seks w dalszym ciągu pozostaje tematem tabu. Na szczęście z roku na rok sytuacja w tym temacie znacznie się poprawia, a społeczeństwo staje się znacznie bardziej świadome. Wpływ na to ma między innymi system edukacji dzieci, które są coraz lepiej informowane i uświadamiane o swojej seksualności. Niestety problem sexu jako temat tabu dotyka o dziwo również związki. Staje się to temat wstydliwy, o którym niechętnie się rozmawia, a to zdecydowanie może mieć negatywny wpływ na cały związek. Trzeba przecież mieć świadomość tego, że sex jest jedną z podstawowych potrzeb życiowych i dotyczy to każdego z nas, niezależnie od tego, jakiej jesteśmy płci i w jakim wieku się znajdujemy, z wyłączeniem oczywiście dzieci. Można powiedzieć również wprost, że sex jest również jedną z podstawowych potrzeb w każdym związku i to niezależnie od tego, jak długo jesteśmy razem, oraz czy jesteśmy małżeństwem, czy nie. To sex zbliża nas do siebie zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Daje nam poczucie akceptacji ze strony drugiej osoby, a także wskazuje na to, że jesteśmy dla niej atrakcyjni. 

W sytuacji, kiedy w związku albo nie ma sexu, albo jest on w bardzo niskiej częstotliwości – mogą rozpocząć się pierwsze problemu. Brak bliskości może prowadzić do powolnego oddalania się do siebie, co w konsekwencji może skutkować wypaleniem ognia, całego uczucia, które było pomiędzy tymi dwoma osobami. Co więcej, jeżeli niska częstotliwość zbliżeń jest efektem działań zaledwie jednej strony w związku. W takiej sytuacji może to prowadzić na przykład do zdrady. Oczywiście nie chodzi w tej sytuacji o to, że to partner, z którego powodu uprawia się mniej seksu, jest winny zdrady. Natomiast faktem jest, że im niższa częstotliwość stosunków tym partnerzy oddalają się od siebie, co może skutkować między innymi zdradą. Oprócz niskiej częstotliwości seksu, problemem w związku może być również jego niska jakość lub rutyna. Jeżeli za każdym razem decydujemy się na te same pozycje i tę samą grę wstępną, z pewnością z czasem będziemy czerpać coraz mniejszą przyjemność z każdego stosunku. 

W jaki sposób można poprawić jakość seksu w związku?

Zastanawiasz się co w takim razie zrobić, aby poprawić sytuację łóżkową w swoim związku? Po pierwsze, warto rozmawiać ze swoim partnerem. Niestety dopóki tego nie zrobimy, nie poznamy perspektywy drugiej osoby, jej oczekiwań i potrzeb, które mogą nam znacznie pomóc te sytuacje poprawić. Warto porozmawiać o tym, czego się oczekuje lub na co możemy sobie pozwolić. Każda osoba ma swoje granice, których nie chce przekraczać i tak też wygląda to w przypadku seksu. Tym samym musimy poznać granice osoby, z którą jesteśmy w związku. Następnie wspólnie możemy wymienić się pomysłami, których możemy spróbować w łóżku. Mogą to być na przykład przebieranki, w których wcielani się w ciekawe role aby urozmaicić grę wstępną. Gra wstępna będzie tutaj bardzo istotna, możemy ją na przykład wydłużyć. Warto przy niej skorzystać na przykład z masażu, pocałunków czy nawet seksu oralnego, który pomoże nam odpowiednio nastroić się do samego stosunku. 

Jak opóźnić wytrysk w czasie stosunku? Wielu mężczyzn niestety boryka się z tym problemem, który skutecznie odstrasza ich od seksu ze swoją partnerką. Obawiają się oni reakcji partnerki, które bardzo często reagują na to bardzo negatywnie. Jak skutecznie opóźnić wytrysk? Rozwiązaniem może być na przykład częste zmienianie pozycji, które będzie sprzyjać dłuższemu stosunkowi. Jak opóźnić wytrysk sposoby, które warto również przetestować to na przykład https://swiat-doznan.pl/k-spraye-na-opoznienie. Technologia idzie do przodu i tak też jest i w tym przypadku. Spray pomoże nam wytrzymać znacznie dłużej, dzięki czemu z pewnością będziemy zadowoleni.