Opublikowano: 4 marca 2022
telefon

Planujesz kupić bezprzewodowy głośnik, ale nie jesteś pewien czy zdołasz go obsłużyć? A może ktoś sprezentował Ci to urządzenie i zastanawiasz się, czy na pewno Ci się przyda? Nieważne, czy posiadasz już taki sprzęt, czy dopiero planujesz go kupić – z pomocą poniższego artykułu dowiesz się, jak podłączyć głośnik Bluetooth do telefonu bez niepotrzebnych kabli, baterii oraz skomplikowanej obsługi sprzętu. Sprawdź, jak podłączyć głośnik z telefonem w dosłownie kilku prostych krokach!

Jak podłączyć głośnik bezprzewodowy do telefonu?

Choć na rynku technologicznym co rusz pojawiają się coraz to nowsze sprzęty elektroniczne, których obsługa może sprawiać trudności – zwłaszcza tym starszym pokoleniom – podłączenie głośników bezprzewodowych, które już od dobrych kilka lat zastępują popularną niegdyś wieżę, jest banalnie proste. Do prawidłowego sparowania telefonu z Twoim głośnikiem, będziesz potrzebował tylko modelu smartfona, który posiada funkcję Bluetooth -tak naprawdę, w dzisiejszych czasach nie ma chyba ani jednego telefonu, który by takiej opcji nie posiadał. Wyjątkiem są te sprzęty sprzed ponad dwudziestu lat oraz telefony dedykowane starszym, które mają wbudowane duże przyciski ułatwiające komunikację. 

Podłączenie telefonu pod wybrany głośnik Bluetooth tak naprawdę jest procesem jednorazowym (pod warunkiem, że nie zresetujemy ustawień telefonu). Za każdym kolejnym razem, oba urządzenia automatycznie się ze sobą połączą. Dodatkowo większość z tych bezprzewodowych urządzeń pozwala na połączenie ze sobą nie jednego, ale nawet kilku innych sprzętów elektronicznych, jak na przykład laptop czy tablet. 

Jak podłączyć głośnik do telefonu – krótka instrukcja

Jeśli jeszcze nie zakupiłeś konkretnego głośnika Bluetooth, warto nieco wcześniej przyjrzeć się funkcjom konkretnego sprzętu, które ułatwią jego późniejsze użytkowanie. Mowa tu na przykład o pojemności akumulatora, który pozwoli na długie odtwarzanie Twojej ulubionej muzyki bez konieczności ciągłego ładowania sprzętu. To bardzo przydatna funkcja, która sprawdzi się podczas długiej podróży autem lub  kameralnego spotkania towarzyskiego. Oczywiście, nie oznacza to, ze głośniki bezprzewodowe takowego nie potrzebują – przeciwnie, należy je regularnie ładować, zwykle wówczas, gdy po się czerwona lampka sygnalizująca wyczerpanie się głośnika. Czasem, najczęściej w podróży, nie ma możliwości naładowani sprzętu do kontaktu. Wtedy dobrą pomocą będzie podręczny powerbank. Jednak, jak połączyć głośnik z telefonem?

  1. Telefon każdej marki posiada „ustawienia”. To właśnie w tę kategorię należy wejść, by wykonać pierwszy krok podłączenia telefonu z głośnikiem.
  2. Po wejściu w „ustawienia” powinna być widoczna zakładka „Bluetooth”. Dotknij jej w celu przejścia do następnego kroku.
  3. Po dotknięciu wyświetli się informacja, a w niektórych telefonach zapytanie, o włączeniu Bluetooth. Wówczas należy się zgodzić lub po prostu kliknąć opcję „włącz Bluetooth”.
  4. Po włączeniu tego połączenia powinna pojawić się lista dostępnych urządzeń. Jeśli nie włączyłeś wcześniej ikonki Bluetooth na swoim przenośnym urządzeniu, włącz ją i odśwież swój telefon. Wówczas bez żadnych problemów powinieneś już zauważyć nazwę swojego przenośnego głośnika. 
  5. Jednak, to, że widzisz nazwę przenośnego urządzenia, nie oznacza wcale połączenia z nim. By tak się stało musisz kliknąć na tę nazwę i poczekać na informację w swoim telefonie, że doszło do sparowania z urządzeniem
  6. Po prawidłowym sparowaniu telefonu z głośnikiem Twój telefon będzie automatycznie się z nim łączył, za każdym razem, gdy włączysz funkcję Bluetooth. Jedynie wówczas, gdy zresetujesz ustawieni swojego smartfonu, by połączyć się z głośnikiem ponownie, będzie musiał wykonać cały proces parowani urządzeń od początku. Dodatkowo Twój głośnik może być podłączany do dowolnych sprzętów – zarówno do laptopów, tabletów czy innych telefonów. Proces połączenia będzie odbywał się na tych samych zasadach, co przy standardowym parowaniu ze smartfonem.