Opublikowano: 3 lutego 2023
beton

W ciągu ostatnich kilku lat możemy zauważyć wzmożone zainteresowanie modernistyczną stylistyką wnętrz. Nowoczesne rozwiązania cieszą się dużą popularnością, a proste rozwiązania techniczne z powodzeniem implementowane są w nowo powstających wnętrzach. Styl modernistyczny charakteryzuje się minimalizmem – zarówno w kontekście kolorystyki, jak i liczby elementów dekoracyjnych. Neutralne, chłodne barwy, przełamane niekiedy drewnianym wykończeniem mebli stanowią podstawy modernistycznego wystroju. Jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów dekoracyjnych w stylistyce modern jest beton architektoniczny. Niewielu konsumentów zdaje sobie jednak sprawę, że mieszanka ta może przybierać różne formy.

Czym jest beton architektoniczny? – Warszawa

Beton architektoniczny jest mieszanką stosowaną w celu kompleksowego pokrycia poszczególnych elementów konstrukcyjnych. Najczęściej stosowany jest w surowych, minimalistycznych przestrzeniach, ale coraz częściej implementuje się go także we wnętrzach o industrialnej stylistyce. Betonem architektonicznym można pokrywać nie tylko ściany, filary, podłogi, czy elementy znajdujące się w zewnętrznej budynku. Wykonuje się z niego także umywalki, blaty, stoły, czy dekoracje. Jest to unikatowe rozwiązanie, ponieważ ostateczny efekt zależy od proporcji i rodzajów materiałów wykorzystywanych do produkcji mieszanki.

Formy betonu architektonicznego – Warszawa

Ze względu na formę i sposób aplikacji możemy wyróżnić trzy podstawowe typy betonu architektonicznego, czyli beton szalunkowy, prefabrykowany w formach, oraz cienkowarstwowy. Każdy z rodzajów mieszanki betonowej posiada różne parametry techniczne. Dzięki mnogości dostępnych rozwiązań na rynku, konsumenci mogą wybrać formę betonu architektonicznego wedle indywidualnych preferencji oraz uwarunkowań technicznych poszczególnych wnętrz. Profesjonalne przedsiębiorstwa pomagają w doborze odpowiedniego rozwiązania, dzięki któremu domownicy będą mogli cieszyć się estetycznym wyglądem materiału i jego wysoką odporność na czynniki zewnętrze przez długie lata.

Zastosowanie betonu architektonicznego – Warszawa

Jakie są zastosowania betonu architektonicznego Warszawa? Współcześnie beton architektoniczny może być z powodzeniem wykorzystywany jako produkt wykończeniowy do wielu typów powierzchni. W przypadku betonu szalunkowego wykorzystuje się specjalne deski, dzięki którym na powierzchni powstaje oczekiwana tekstura. Proces ten wymaga specjalistycznej wiedzy, dlatego decydując się na tę metodę, warto zadbać o weryfikację jakości usług danego usługodawcy. Beton prefabrykowany najczęściej utożsamiany jest z tzw. płytami dekoracyjnymi, które w ostatnich latach cieszą się ogromną popularnością na rynku. Są stosunkowe proste w aplikacji i powszechnie dostępne w wielu sklepach remontowo-budowlanych. Materiał cienkowarstwowy to inaczej mikrocement. Jak sama nazwa wskazuje, wykorzystuje się go do aplikacji cienkowarstwowej. Znajduje zastosowanie przy pokrywaniu powierzchni o skomplikowanych kształtach (tj. blaty, stoły, elementy dekoracyjne).