Opublikowano: 23 lutego 2022
kosmetyczka

Piękna skóra jest marzeniem wielu kobiet i mężczyzn, bez względu na wiek. Mimo że jej starzenie się jest całkowicie normalnym, fizjologicznym procesem, jego skutki sprawiają, że zwłaszcza na twarzy staje się mało jędrna. Wraz z upływem czasu na jej powierzchni uwidaczniają się coraz bardziej pogłębiające się zmarszczki, które prowadzą do niemal całkowitej utraty owalu oraz konturu twarzy. Wiele kobiet poszukuje skutecznego sposobu do walki z postępującym starzeniem się skóry, stosując kosztowne kosmetyki czy zabiegi. Rozwój branży kosmetologicznej i medycyny estetycznej doprowadził do odkrycia skutecznego sposobu na bezpieczny lifting skóry, jakim jest laser Fotona. Opinie o nim – w zdecydowanej większości pozytywne – sprawiają, że coraz większa grupa kobiet interesuje się jego wykonaniem, dlatego warto dowiedzieć się, na czym polega ten zabieg oraz jakie efekty daje.

Laser Fotona – co to jest?

Starzenie się skóry jest naturalnym procesem. Pojawianie się zmarszczek oraz utrata jędrności i gęstości skóry wynika ze znacznego spowolnienia pracy fibroblastów – komórek skóry odpowiedzialnych za produkcję włókien kolagenu. Stanowią one niejako rusztowanie dla naskórka, dlatego ich mniejsza liczba skutkuje widocznym starzeniem się skóry.

Laser Fotona to innowacyjny zabieg, który pozwala na skuteczne odwrócenie i zahamowanie procesu pogarszania się stanu cery. to świetny sposób na poprawienie kondycji skóry i skuteczna walkę ze skutkami upływu czasu. W przypadku lasera Fotona działanie urządzenia pozwala również na skuteczną redukcję blizn, rozstępów i przebarwień, a także widoczne zmniejszenie problemów związanych z posiadaniem skóry trądzikowej. Zabiegi laserem Fotona w Kielcach pozwalają na ujędrnienie skóry, a także spłycenie zmarszczek i widoczną poprawę konturu twarzy. Mimo swojego skutecznego działania i bezpieczeństwa wykonania, nie każdy może jednak z niego skorzystać. Najważniejszymi przeciwwskazaniami do jego wykonania są aktywne choroby skóry o podłożu wirusowym, a także istniejące stany zapalne i przewlekłe dermatozy.

Laser Fotona – efekty

Efekty po przeprowadzeniu serii zabiegów laserem Fotona są zdumiewające. Jego wpływ na wygląd skóry sprawia, że coraz więcej kobiet decyduje się na ich przeprowadzenie. Efekty zabiegu pojawiają się w dwóch etapach – po kilku dniach od jego wykonania zauważalne staje się wyrównanie koloru skóry, a także zanikanie przebarwień. Dodatkowo, zwiększa się poziom nawilżenia skóry, dzięki czemu twarz wydaje się zdrowa, świetlista i promienna. 

Kolejnym efektem zabiegu, pojawiającym się po kilku tygodniach, jest to, że skóra staje się widocznie bardziej gęsta. Za taki efekt odpowiada silne działanie liftingujące lasera, które w trakcie kontaktu ze skórą doprowadza do powstawania kontrolowanych kolumn uszkodzeń, które otoczone są zdrową skórą. Stworzenie kontrolowanych mikrouszkodzeń zmusza skórę do rozpoczęcia natychmiastowej regeneracji, dzięki czemu dochodzi do wzmożonego i szybkiego produkowania kolagenu i elastyny. Po około czterech tygodniach od przeprowadzenia zabiegu laserem Fotona skóra jest widocznie gęstsza, bardziej jędrna, a efekt odmłodzenia naskórka staje się zadziwiający. 

Dodatkowo efektem działania lasera Fotona jest:

  • silne i efektywne pobudzenie włókien kolagenowych do natychmiastowej regeneracji i wzmożonej produkcji,
  • widoczne spłycenie nawet głębokich zmarszczek,
  • efektywne ujędrnienie skóry i zwiększenie jej gęstości,
  • wzmocnienie skóry, co zapewnia jej ochronę przed uszkodzeniami i starzeniem,
  • wygładzenie powierzchni skóry, dodanie jej blasku i świetlistości,
  • zmniejszenie widoczności porów,
  • regulowanie pracy gruczołów łojowych, co jest bardzo ważne przy trądziku,
  • redukcja istniejących przebarwień,
  • wygładzanie blizn potrądzikowych oraz tych powstałych na skutek urazów.

Laser Fotona – ile kosztuje?

Cena jednego zabiegu jest zależna od wielkości obszaru skóry poddawanej jego działaniu oraz lokalizacji gabinetu, w którym zostanie wykonany. Mimo dość sporych kosztów efekty serii zabiegów są zaskakujące. Spłycenie zmarszczek oraz wyraźne zarysowanie konturu twarzy są rezultatami, które zachęcają kobiety do wykonania zabiegu z laserem Fotona na swojej skórze.