Opublikowano: 26 listopada 2021

Przeprowadzka może polegać na przewiezieniu jedynie osobistych rzeczy w inne miejsce, lecz wiąże się również często z transportem mebli, sprzętu komputerowego, RTV czy AGD. Podczas całego procesu wiele osób bardzo chętnie korzysta z pomocy firm przeprowadzkowych. Jakie są obowiązujące za pomoc przy przeprowadzce w Warszawie ceny i od czego zależą?

Z wniesieniem czy bez?

Na początku warto zastanowić się, co właściwie wpływa na cenę, jaką proponują swoim klientom firmy przeprowadzkowe? Pod uwagę należy wziąć przede wszystkim zakres usług, jakie ma wykonać pracownik konkretnego przedsiębiorstwa. Najczęściej klienci decydują się na kompleksową obsługę, a więc przewóz wszystkich rzeczy osobistych, a także niezbędnych sprzętów oraz mebli. Faktem jest, że o wiele lepiej zlecić to zadanie firmie, która dysponuje dużym samochodem. Dzięki temu przeprowadzić można się w bardzo krótkim czasie, natomiast samodzielne przewożenie nawet drobnych rzeczy zajmuje nawet kilka dni.

Na koszt usługi wpływ na to, czy klient zleci pracownikowi firmy przeprowadzkowej zniesienie oraz wniesienie sprzętu do domu lub mieszkania. Wiele osób decyduje się zapłacić za tego rodzaju pomoc, jednak należy mieć świadomość, że wniesienie może stanowić nawet 1/2 ceny samego transportu. Jeśli dodatkowo klient zamówi usługę zabezpieczenia i zniesienia sprzętu, to będzie musiał zapłacić nawet podwójną stawkę. Choć jest to bardzo wygodne rozwiązanie, to jak widać, kosztowne. Warto zwrócić uwagę także na dystans, jaki ma pokonać pracownik firmy przeprowadzkowej. Jeśli zlecenie obejmuje przewóz rzeczy na terenie stolicy, klient opłaca usługę według stawki podstawowej. Często firmy oferują przewiezienie rzeczy za tę samą kwotę również do okolicznych miasteczek. Niemniej jednak o wiele więcej zapłaci osoba, która będzie chciała przeprowadzić się z Warszawy do innej miejscowości, która jest położona w znacznej odległości. Firmy, ustalając stawkę, biorą pod uwagę koszty benzyny, a także czas, jaki zajmie pracownikowi podróż tam i z powrotem.

Tanie przeprowadzki Warszawa – cennik

Proponowane przez firmy przeprowadzkowe w Warszawie ceny są bardzo różne. Faktem jest, że klienci najczęściej poszukują najtańszych ofert, dlatego warto przyjrzeć się przede wszystkim stawkom minimalnym. Za transport pojedynczego mebla w Warszawie należy zapłacić od 70 do 100 zł. Jeśli klient decyduje się opłacić jego wniesienie, finalnie będzie musiał zapłacić minimum 130 zł od sztuki. Wynajęcie auta wraz z kierowcą na dwie bądź trzy godziny to koszt minimum 250 zł. Często jednak w przeprowadzce bierze udział ekipa składająca się z 3 pracowników – za jej pomoc należy zapłacić przynajmniej 100 zł, jednak nie za całą usługę, a za godzinę pracy.

Nieco inaczej wygląda cennik przeprowadzek w Warszawie dla biur bądź osób, które mają do przewiezienia naprawdę dużą liczbę rzeczy. Zdarza się bowiem, że biura zmieniają swoją siedzibę, przez co konieczne staje się przewiezienie mebli bądź sprzętu komputerowego. Jego zabezpieczeniem oraz transportem powinni zająć się fachowcy. Ich pomoc będzie kosztowała minimum 250 zł, jednak mowa tutaj wyłącznie o niewielkich biurach, w których do przewiezienia jest zaledwie kilka rzeczy. Jeśli zaś biuro dysponuje wieloma szafami, biurkami czy komputerami, to za pomoc firmy przeprowadzkowej będzie trzeba zapłacić nawet kilka tysięcy złotych. Wszystko zależy przede wszystkim od miejsca, w jakie mają zostać przewiezione meble, a także od tego, czy pracownicy firmy przeprowadzkowej mają je dodatkowo wnieść.

To samo dotyczy osób, które przeprowadzają się do innego mieszkania lub domu, a zabierają ze sobą wszystkie meble, sprzęty czy akcesoria (tych, wbrew powszechnym opiniom, wcale nie jest mało). Ich odpowiednie zabezpieczenie, transport, a także wniesienie mogą kosztować nawet kilkaset złotych. W stolicy działa obecnie bardzo wiele firm zajmujących się przeprowadzkami. Cennik przeprowadzek w Warszawie nie różni się od tych w innych częściach Polski. Wybór podmiotu do współpracy nie powinien sprawiać większego problemu. Jeśli szukasz tanich usług przeprowadzkowych, skorzystaj z oferty dostępnej na stronie superprzeprowadzka.pl. Firma pomoże Ci nie tyko przewieźć rzeczy, ale i wnieść je, a nawet złożyć meble.