Opublikowano: 9 sierpnia 2020

Jednym z najważniejszych życiowych wyborów są odpowiednie obrączki na wesele. Dlaczego? Będą noszone przez Ciebie i współmałżonka do końca życia. Ponadto, są symbolem oddania i miłości dwojga ludzi, więc powinny budzić same pozytywne uczucia. Obecnie wiele par staje przed dylematem, czy lepiej wybrać białe złoto czy też żółte. Nie jest to wbrew pozorom taka prosta decyzja.

Nowoczesne obrączki ślubne

Żółte złoto wybierają najczęściej tradycjonaliści. Jest ono najpopularniejsze, a co za tym idzie, nie stwarza możliwości wyróżnienia się w tłumie. Osoby, które uwielbiają współczesny styl, odnajdują się w nim, będą raczej skłaniać się w stronę białej odmiany, gdyż kojarzy się ona jednoznacznie z innowacyjnością. Obrączki z białego złota są obecnie niesamowicie modne, co oczywiście nie wzięło się znikąd. Wynika to z ich atrakcyjnego, eleganckiego wyglądu. Prezentują się w nieco subtelniejszy sposób niż ich tradycyjne odpowiedniki, dlatego sprawdzą się u osób, które cenią klasykę i minimalizm. Są także niezwykle podobne do biżuterii wykonanej z platyny, którą charakteryzuje wysoka cena.

Czy da się kupić tanie obrączki ślubne z białego złota?

Oczywiście, że tak. Są one jedynie nieznacznie droższe od tych z żółtego. Warto jednak dołożyć trochę pieniędzy, by cieszyć się posiadaniem swojej wymarzonej biżuterii. Biorąc pod uwagę, że obrączki na wesele będą służyć przez lata, wydana na nie kwota rozłoży się w czasie w taki sposób, że różnica stanie się niezauważalna. Wiadomo oczywiście, że ślub jest ogromnym wydatkiem i wobec tego młoda para stara się jak może obniżyć choć trochę koszty. Są jednak takie rzeczy, na których nie powinno się w ogóle oszczędzać i to jest jedna z nich. Tanie obrączki ślubne z białego złota da się kupić nie tylko w lokalnych sklepach jubilerskich, ale także za pośrednictwem Internetu, co jest bardzo wygodne, aczkolwiek warto także obejrzeć różne modele nie tylko na zdjęciach. Pozwoli to dokonać Ci w pełni obiektywnego wyboru.

Czym się kierować podczas kupowania obrączek ślubnych?

Sugeruj się przede wszystkim własnym gustem. Często prosi się znajomych oraz rodzinę o rady, aczkolwiek nie powinni oni mieć decydującego głosu. Warto także porozmawiać z partnerem o jego upodobaniach. Jeśli niewątpliwie zachwycają go obrączki z białego złota, jest to zdecydowanie argument za wyborem dokładnie takich. Kto by nie chciał uszczęśliwić swojej drugiej połówki? Będą one również pasować do srebrnej biżuterii, a większość kobiet właśnie taką nosi na co dzień. Jeżeli lubisz wyróżniać się z tłumu oraz zawsze stawiasz na oryginalność, jest to idealny wybór dla Ciebie. Ponadto subtelny urok białych obrączek będzie zdecydowanie współgrał z dowolną stylizacją, co w przypadku obrączek z żółtego złota może już nie być takie oczywiste. Ostateczna decyzja należy do Ciebie oraz przyszłego współmałżonka. Parametry techniczne i wytrzymałość są w tych dwóch przypadkach dosyć wyrównane, można wobec tego kierować się jedynie wyglądem, co zdecydowanie ułatwia wybór.